Ana Sayfa Yaşam “Bir İnsan Bir Ağaç Bir Köpek'' adlı oyunun prömiyeri yapıldı

“Bir İnsan Bir Ağaç Bir Köpek'' adlı oyunun prömiyeri yapıldı

Adana Devlet Tiyatrosu, gala ile sezonun beşinci oyunu olan “Bir İnsan Bir Ağaç Bir Köpek” adlı oyunu seyirciyle buluşturdu.

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2014 Çarşamba 13:05
“Bir İnsan Bir Ağaç Bir Köpek'' adlı oyunun prömiyeri yapıldı

Yordan Radiçkov’un yazdığı, Umut Toprak’ın yönettiği ve Devrim Evin’in oynadığı “Bir İnsan Bir Ağaç Bir Köpek” adlı oyunun galasına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz,Ç.Ü Rektör Yardımcısı Prof.Dr Hasan Fenercioğlu,Baro Başkanı Av.Gazi Mengücek Çıtırık, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya, İl Özel İdare Genel Sek.,Yüreğir Kaymakamı,Vali Yardımcıları ve çeşitli kurum ve kuruluşların müdürleri katıldı.

“ Bir İnsan Bir Ağaç Bir Köpek” adlı tek perde ve tek kişilik oyun, 21 Ocak 2014 – 01 Şubat 2014 tarihleri arasında Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat:20.00’de, Cumartesi günleri saat: 15.00’de ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

İnsanın doğa karşısındaki hakimiyeti, doğanın insan karşısında direnmesini anlatan oyunda; bir köpek sahibi Lazar, köpeğinin kuduz olduğunu düşünür ve onu ormana götürüp öldürmeyi planlar. Köpeği zincirle bir ağaca bağlar, tüfekle nişan alır ancak mermi köpeğe değil, zincire isabet eder. Ve işte o anda bütün dengeler değişir, tutsak olan köpek özgürlüğüne kavuşurken, doğanın ve köpeğin efendisi Lazar korkudan ağaca tırmanıp tutsaklaşır.

Oyunun dekor tasarımı Ali Cem Köroğlu’na, kostüm tasarımı Bengisu Mukiyen’e, ışık tasarımı H.İbrahim Karahan’a, müzikleri Nuri Harun Ateş’e ve görüntü efektleri Şirin Aktemur Toprak’a ait.

 

-Aldırmaz'da katıldı-

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Aldırmaz da  eşi Serpil Aldırmaz’la birlikte, Sabancı Kültür Merkezi’nde Adana Devlet Tiyatrosu’nca sahnelenen “1 İnsan, 1 Ağaç, 1 Köpek” isimli oyunun galasına katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüreğir’de hayata engel yok

Yüreğir’de hayata engel yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık