Ana Sayfa Gündem Bir yanda yıkım bir yanda alt geçit inşaatı

Bir yanda yıkım bir yanda alt geçit inşaatı

Büyükşehir belediyesi Denizli Mahallesi’nde bir yanda bulvar açmak için kamulaştırdığı binaların yıkımını gerçekleştirirken, diğer yandan da aynı bölgede alt geçit çalışmalarını sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2013 Çarşamba 17:40
Bir yanda yıkım bir yanda alt geçit inşaatı

Büyükşehir Belediyesi, Adana’yı kuzeyden güneye bağlayacak bulvar ve altyapı çalışmalarını Denizli Mahallesi’nde yoğun olarak sürdürüyor.

Şehit Mehmet Özel Caddesi’nde 30 metrelik bulvar açmak için daha önce kamulaştırılan binaların yıkım işlemi büyük bir titizlik içinde gerçekleştiriliyor. Yıkım işleminin tamamlanmasının ardından açılacak bulvar ile Türkmenbaşı Bulvarı Havaalanı Kavşağı’na bağlanacak.

Ayrıca Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nın devamı niteliğindeki Ray Sokak’ta da çalışmalar sürüyor. Yıkım işlemi tamamlanan bu bölgede kısa süre sonra bulvar hizmete girecek.

Ray Sokak ve Şehit Mehmet Özel Caddesi’nin kesiştiği yerde yol tren hattının altından altgeçitle havaalanı kavşağına bağlanacak. Yani bir yandan yıkım işleminin yapıldığı bu bölgede diğer yandan da alt geçit inşaatı ilerliyor.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, sözkonusu çalışma tamamlandığında Adana’nın kuzeyinden gelen birinin hiçbir engelle karşılaşmadan Havaalanı Kavşağı oradan da Obalar Caddesi ve Akkapı’ya kadar gideceğini, böylece Adana’nın kuzeyden güneye önemli bir ana arter kazanacağını söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık