Ana Sayfa Yaşam Bond parlattı, acenteler turizm merkezi yaptı

Bond parlattı, acenteler turizm merkezi yaptı

''James Bond’’ filminin son serisi ‘’Skyfall’’un aksiyon sahnelerinin çekildiği Adana’nın Karaisalı ilçesine acentalar turlar düzenlemeye başladı.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2016 Perşembe 10:09
Bond parlattı, acenteler turizm merkezi yaptı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Adana Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK), Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) ve kentteki diğer turizm sektörü temsilcilerinin ‘’Karaisalı Destinasyonu’’ oluşturma çabaları meyvelerini vermeye başladı. Adana başta olmak üzere Türkiye’nin değişik yörelerindeki seyahat acentaları gözlerini ‘’James Bond’’ filminin son serisi ‘’Skyfall’’un aksiyon sahnelerinin çekildiği 1912 yılında Almanlar tarafından yaptırılan 99 metre yüksekliğindeki Varda Köprüsü’nün de bulunduğu Karaisalı’ya çevirdi.

TÜRSAB bağlı seyahat acentaları, Varda körüsünün yanı sıra  Kapıkaya kanyonunun da bulunduğu Karaisalı’yı da destinasyon olarak değerlendirmeye başlamalarının ardından günübirlik turlar da düzenlemeye başladılar.

Özellikle, Skyfall filminde James Bond’u canlandıran Daniel Craig’in düştüğü sahnenin çekildiği Varda Köprüsü, çok sayıda ziyaretçinin uğradığı mekan haline geldi.

ADRO Başkanı İsa Akdağ, Adana ve çevresinde gezilecek ve görülecek değişik doğa harikası yerlerin bulunduğunu ve bunlardan birinin de Karaisalı ilçesi olduğunu söyledi.

Kapıkaya Kanyonu ve Varda Köprüsü’nün bulunduğu Karaisalı’ya acentaların günübirlik turlar düzenlemelerinin sevindirici olduğunu belirten Akdağ, ‘’Bir süredir sektör temsilcileri ile konu üzerinde yoğun bir şekilde çalışmalar yapıyorduk.  Günübirlik turların düzenlenmeye başlamasıyla meyvelerini almaya başladık. Karaisalı artık turizm merkezi oldu. Doğa harikası Karaisalı’yı dünyanın gündemine taşımakta kararlıyız’’ dedi.

Akdağ,  vatandaşların acentalara giderek satın alacakları günübirlik turla Karaisalı’daki doğa harikası yerleri gezebileceklerini bildirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sokak düğünlerine izin verilmesin

Sokak düğünlerine izin verilmesin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık