Ana Sayfa Gündem BOTAŞ’ın bilgi sistemini TBMM’ye taşıdı

BOTAŞ’ın bilgi sistemini TBMM’ye taşıdı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, BOTAŞ’ın 3 yıldır tamamlanamayan Kurumsal Kaynaklar Planlaması (ERP) Yazılımı’nın akıbetini, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına yönelttiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2021 Cumartesi 10:07
BOTAŞ’ın bilgi sistemini TBMM’ye taşıdı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, BOTAŞ’ın 3 yıldır tamamlanamayan Kurumsal Kaynaklar Planlaması (ERP) Yazılımı’nın akıbetini, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına yönelttiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

 

3 YILDIR BİTİRİLEMEYEN BİLGİ SİSTEMİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bilgi sistemleri büyüyen ve değişen iş süreçlerine ayak uyduramayan BOTAŞ’ta 3 yıl önce başlatılan yerli ve milli yazılım ve veri tabanı çalışmalarının akıbetini soru önergesiyle Meclis gündemine getirdi.

SAYIŞTAY RAPORLARINA DA YANSIDI

Gürer, konunun Satıştay raporlarına da yansıdığına dikkat çekerek, “BOT AŞ Bilgi Sistemleri kapsamında kullanılmakta olan Kurumsal Kaynakların Planlanması (ERP) yazılımı, BOTAŞ’ın büyüyen ve değişen iş süreçlerine ayak uyduramadığı, istenilen güncellenmelerin yapılamadığı ve bu nedenle, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından başlatılan ve 3 yıldır sonuçlandırılmayan Kurumsal Kaynakların Planlanması (ERP) ile ilgili yazılım, donanım ve veritabanı temini konusundaki çalışmaların bir an önce tamamlanması gerektiği Sayıştay tespitlerinde yer almaktadır. Bu bağlamda çalışma yapılmakta mıdır? Bakanlık ERP çalışmalarının 3 yılda sonuçlanmaması nedendir?” şeklinde sorular yöneltti.

TASARIM TAMAM

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in önergesine yanıt veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kurumsal Kaynak Planlanması (ERP) Analiz ve Tasarım çalışmaları tamamlandığını belirterek bundan sonraki aşamada yazılıma dönüştürülmesinin yerli ve milli imkanlar ile yapılacağını bildirdi.

YERLİ İMKANLAR SÜRECİ UZATTI

Bakan Dönmez” Bakanlığımız bağlı, ilgili ve ilişkili kurum/kuruluşlarınm kurumsal yapılarının farklı olması, süreçlerin standartlaştırılması, ERP yazılımının yerli ve milli imkanlar ile geliştirilecek olması hasebiyle söz konusu süreçler uzamaktadır” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Emeklinin Promosyonuna ‘Bloke’ çilesi

Emeklinin Promosyonuna ‘Bloke’ çilesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık