Ana Sayfa Teknoloji-Bilim Bu Bağış Örnek Olmalı

Bu Bağış Örnek Olmalı

Yaptığı hizmetlerle birçok alanda ön plana çıkan Adana'daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (MARDAV) bu örnek hizmetlerinden bir tanesini daha gerçekleştirdi. Vakıf, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniğine, hastaların tedavisinde kullanılması amacıyla 50 Bin Lira değerinde cihaz bağışında bulundu.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2016 Pazartesi 13:15
Bu Bağış Örnek Olmalı

Cihazların teslimi için Balcalı Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği’n de minik bir tören düzenlendi. Törene MARDAV adına Başkan Osman Göktekin, Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçın ve Vakıf Saymanı Metin Kanık katılırken, Balcalı Hastanesi adına ise Başhekim Prof. Dr. Yeşim Taşova ile Fizik Tedavi Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı, Prof. Dr. Tunay Salper ve bölümün diğer hocaları katıldı.

 

“BALCALI’NIN HEKİMLERİNDEN BÜYÜK İLGİ GÖRDUK”

Törende konuşan Adana'daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (MARDAV) Başkanı Osman Göktekin 1992 yılında Balcalı Hastanesi Ortapedi Bölümü Ana Bilim Dalın da ki, Prof. Dr. İsmet Tan’a kendisini hiç tanımamasına karşın bir hastasına karşı gösterdiği yakın ilgi dolayısıyla ve mesleğe olan sevgisi nedeniyle çok etkilendiğini ifade etti. Yine değerli hocalardan Cildiye Bölümü’nden Prof Dr. Mehmet Karakaş’ın yakın ilgisinin insana olan saygısının da kendisinde derin izler bıraktığını anlatan Göktekin, en son 22 Şubat tarihinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniğin de tedavi olurken burada görevli Fizyoterapist Volkan Deniz’in büyük alçak gönüllüğüne şahit olduğunu anlattı.

 

Göktekin, Adana’nın ve Çukurova’nın en büyük hastanesinde cihazların yetersiz olduğunu, bu hastanenin daha iyi cihazlara sahip olması gerektiğini düşündüğünü dile getirdi. Hastane’ye  son sistem cihazlardan alarak bağış yapmak istediklerini kaydeden Başkan Göktekin, “Bizleri fazla masrafa sokmak istemeyen hastane çalışanları 3 cihazın yeterli olacağını söylediler. Ancak onların alçak gönüllülük yaptığını gördük ve bunun için 50 Bin Lira değerinde 5 cihaz alarak hediye ettik. Bu cihazları başta üç doktorumuz olmak üzere tüm hastane de görev yapan hekimlerimize hediye ediyoruz” ifadesini kullandı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı, Prof. Dr. Tunay Salper de Kliniklerine gerçekleştirilen bağıştan dolayı son derece memnun olduklarını vurgulayarak, bu bağışın diğer kurum ve kuruluşlara da örnek teşkil etmesi dileğinde bulundu.

 

TAŞOVA “HAYIRSEVERLERİN BAĞIŞLARI ÇOK ÖNEMLİ”

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova ise Adana'daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı nezdinde Başkan Osman Göktekin’e bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederken, aynı zamanda MARDAV’ın Çukurova Üniversitesi bünyesinde çok sayıda öğrenciye karşılıksız burs verdiğini dile getirdi. Taşova diğer şehirlerde var olan bağış kültürünün Adana’da bu tip önemli vakıflar ve kuruluşlar sayesinde oluşmaya başladığını ifade ederek, yakılan bu kıvılcımın devamının fazlasıyla geleceğine inandığını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından Başhekim Prof. Dr. Yeşim Taşova ile Fizik Tedavi Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı, Prof. Dr. Tunay Salper tarafından Adana'daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Osman Göktekin’e teşekkür belgesi ve çiçek verildi. Daha sonra bağışlanan cihazlar ilgililere teslim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık