Ana Sayfa Gündem Büyükşehir Belediyesi Zabıtası'ndan gıda denetimi

Büyükşehir Belediyesi Zabıtası'ndan gıda denetimi

Merkez ilçelerde gıda satışı yapan işyerlerini denetleyen Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, ürünlerin son kullanma tarihini kontrol etti. Kurallara aykırı satış yapan 60 işyeri hakkında yasal işlem yapıldı.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2013 Pazartesi 14:09
Büyükşehir Belediyesi Zabıtası'ndan gıda denetimi

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, merkez ilçelerde gıda satışı yapan işyerlerini denetledi.

Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam ilçelerinde gıda ve tekel satışının yapıldığı işletmelerde genel temizlik, hijyen kurallarına uygunluk, gıdaların üretim ve son kullanma tarihleri, gıda maddelerinin korunması gibi konularda 60 işyerine denetim yapıldı.

Büyükşehir Zabıtası ayrıca işyerlerinin açma ve çalıştırma ruhsatlarını da kontrol etti.

Denetimler sırasında Çukurova ilçesinde açma ve çalıştırma izin belgesi olmadan faaliyet gösteren iki işyeri belirlendi ve gerekli işlemlerin yapılması için Çukurova İlçe Belediyesi’ne gönderildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Akyıl, benzeri denetimlerin süreceğini belirterek, “Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit edecek üretim ve gıda satışına izin vermeyeceğiz. Bu yöndeki çalışmalarımız devam edecek. Denetimlerimiz sırasında işletme sahipleri ile vatandaşlarımızın gösterdiği anlayış dolayısıyla teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık