Ana Sayfa Yaşam Büyükşehir kadın personelinivsağlık taramasından geçiriyor

Büyükşehir kadın personelinivsağlık taramasından geçiriyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nca, meme kanseri erken teşhisinde önemli rol oynayan ‘Gezici Dijital Mamografi Cihazı’ Adanalılar’a hizmet vermeye devam ediyor. Hem gezici hem de dijital olan cihaz, anında sonuç vererek, erken tanı ve teşhiste önemli bir görevi yerine getiriyor.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2016 Salı 08:26
Büyükşehir kadın personelinivsağlık taramasından geçiriyor

Adana’da ilçelerin tamamında, köy ve mahallelerde yaklaşık 1 yıldır meme kanserine yönelik erken teşhis amacıyla sağlık taraması yapan Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Büyükşehir personeline yönelik tarama başlattı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı, Adana’da toplum sağlığını korumak ve bu yöndeki çıtayı yükseltmek için göreve başladıkları günden bu yana, Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda çalıştıklarını söyledi. Karayandı, “Gezici dijital mamografi cihazımızla, yaklaşık 1 yıldır,  kadınların korkulu rüyası olan meme kanseri için tarama yapıyoruz. Bu cihazla özellikle hastaneye ulaşması güç olan taşra bölgelerinde hizmet veriyoruz. 35 ile 60 yaş arasındaki kadınlara hizmet veren gezici dijital mamografi cihazımız, mamografi çekimi ve uzman sağlık personelinin yerinde muayene yaparak meme kanserinde erken teşhis ve tanı için faaliyet gösteriyor. Cihazın dijital özelliği sayesinde görüntüler anında online olarak merkezime ulaşıyor ve dakikalar içerisinde raporlanarak sonuç hastaya iletiliyor.  Hizmet, vatandaşımıza ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan kadın personelimize yönelik başlattığımız tarama hizmeti ile de, çalışanlarımızın sağlığını korumayı ve halkımıza daha sağlıklı hizmet vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Maske ve eldivenler için özel atık kutusu

Maske ve eldivenler için özel atık kutusu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık