Ana Sayfa Gündem Büyükşehir’den öğrencilere kitap dağıtımı

Büyükşehir’den öğrencilere kitap dağıtımı

Adana Büyükşehir Belediyesi, Yüreğir Ticaret Borsası İlkokulu’nda bin 600 kitabın dağıtımını gerçekleştirdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kitapları bizzat dağıtarak, öğrencilere okumanın önemine dair mesaj verdi.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2016 Salı 18:30
Büyükşehir’den öğrencilere kitap dağıtımı

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nca Yüreğir Ticaret Borsası İlkokulu’ndaki öğrencilerin tamamına çeşitli kitap ve ders kitapları dağıtıldı. Roman, hikaye, yardımcı ders kitabı ve Adana Büyükşehir Belediyesi Trafik Kitabı ile boyama kitaplarının dağıtılmasıyla ilgili etkinliğe katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, öğrencilere hitap etti.

 

Başkan Hüseyin Sözlü, “Çocuklar, öğretmenleriniz sadece bu kitapları okumanızı değil, size okuma alışkanlığını kazandırmak istiyor. Okulda gördüğümüz eğitim, öğretmenlerimizin desteğiyle alışkanlıklarımızı şekillendiriyor. Öğretmenleriniz kitap okumaya sizi teşvik ederek ders müfredatının dışında yeni şeyler öğrenmenizi sağlıyor. Böylece farklı konularda okuyup, bilgilendikçe, derslerinizi öğrenme kabiliyetiniz artıyor. Kitap okudukça dünyayı tanıma, bilgilenme, kültür seviyemizi yükseltme şansımız çoğalıyor. O zaman gerçekten fark edilen insanlar oluyoruz. ‘Kitap okuyun’ tavsiyesinin çok değerli olduğunu unutmayın. Bu durumdan anneleriniz, babalarınız da çok memnun olacak. Bir yıl boyunca en fazla kitap okuyanı da ödüllendirebiliriz. Dağıttığımız kitapları okuduktan sonra da birbirinizle değiştirirseniz, daha çok kitap okumuş olursunuz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık