Ana Sayfa Eğitim Camadam Zekeriya Ünal’dan öğrencilere altın öğüt

Camadam Zekeriya Ünal’dan öğrencilere altın öğüt

Adana çapında "Camadam" lakabıyla tanınan ve Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Didem Sürenler'in oğlu olan Zekeriya Ünal, koordinatörü olduğu "Engelsiz Kalemler Kısa Öykü Yarışması" kapsamında 75. Yıl Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir söyleşi gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2013 Çarşamba 15:20
Camadam Zekeriya Ünal’dan öğrencilere altın öğüt

Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Didem Sürenler ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Ayfer Köni, 75. Yıl Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Yeni, öğretmenler ve çok sayıda öğrencinin katıldığı söyleşide söze kendini tanıtarak başlayan Camadam Zekeriya Ünal, katılımcılara "Engelli Dostu Kalemler" projesini anlattı.

Öğrencilerden yarışmaya katılmalarını özellikle rica eden Camadam Ünal, bu sayede farklı kişilerle empati kurabileceklerini ve farklı dünyaları keşfedebileceklerini söyleyerek "Yazmaya başlamadan önce önyargılarınızı bir kenara koyun. Hayal kurun. Kendinizi bir mesaj vermek zorunda hissetmeyin" dedi.

"Cam Kemik" adı verilen bir hastalıkla dünyaya geldiğini de anlatan Ünal, “Doğduğumda kemiklerim uzun süre sık sık kırıldı ve vücudum gelişmedi. Ama bu hastalığımı bir engel olarak görmediğim gibi yaşamımda bana engel olmadı. Çünkü küçük yaşlardan beri resim, müzik vs. gibi sanat dallarıyla ilgilendim. Ama hiçbiri beni edebiyat kadar tatmin etmedi, sarıp sarmalamadı. Aranızda yazar olmak isteyenler varsa eminim sizleri de aynı şekilde kucaklayacaktır" diye konuştu.

Öğrenciler tarafından ilgi ve merakla dinlenen Zekeriya Ünal’a  "Nasıl Eğitim Aldınız?" sorusuna “Çocukluğumdan itibaren evde açık öğretim gördüm. Hala da açık lise'yi bitirmeye çalışıyorum. "Kafka, Camus, Dostoyevski, Nietzsche gibi büyük zihinlerin yazdıklarını okudum, okuyorum" diyerek öğrencilere okumanın önemine de vurgu yaptı.

75. Yıl Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Yeni, verdiği samimi bilgilerinden dolayı Camadam Zekeriya Ünal’a teşekkür ederek öğrencilere “mutlaka hayal kurun, sık sık kitap okuyun. Hiçbir fiziki engel Camadam Zekeriya Ünal Beyin dediği gibi gelişmenize engel değildir” dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KYK kredileri karşılıksız verilmeli

KYK kredileri karşılıksız verilmeli

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık