Ana Sayfa Gündem Çanakkale Çukurova'ya getirildi

Çanakkale Çukurova'ya getirildi

Türk Tarihinde destansı bir yeri olan Çanakkale Zaferi’nin kutlandığı şehitlerimizin anıldığı bugünlerde, Çukurova Belediyesi anlamlı bir açılışa imza attı.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2019 Cuma 02:47
Çanakkale Çukurova'ya getirildi

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çanakkale Zaferi söz konusu olduğunda Mustafa Kemal’den söz etmemenin mümkün olmadığını vurguladı.

Çukurova Belediyesi tarafından uzun uğraşlar ve büyük emekler sonucu yaptırılan Çanakkale ve Adana Şehitler Parkı, CHP PM Üyesi Erdal Aksünger, CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, İYİ Parti İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, İYİ Parti Çukurova İlçe Başkanı İlker Akça ile binlerce vatandaşın katılımı ile Başkan Soner Çetin tarafından gerçekleştirildi.

TEMALI PARKLARI ADANA’YA KAZANDIRDIK

Başkan Soner Çetin açılış konuşmasına yapmadan Çanakkale Türküsünü okuyunca açılışa katılan binlerce vatandaşın alkışıyla karşılaştı. 5 yılda ne vaatte bulunduysa hepsini yerine getirdiklerini belirten Başkan Çetin, “Bunun yanında vaatte bulunmadığımız çok şey yaptık. Bundan dolayı 6 kez Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı seçildik. Adana’yı temalı park kavramıyla biz tanıştırdık. Zaten Çukurova’daki toplam 212 parktan 108’ini biz yaptık” dedi.

Başkan Çetin, Türkiye’de kişi başına düşen yeşil alan bakımından Çukurova’nın birinci sırada olduğunu kaydederek, şöyle devam etti:

MİLLİYETÇİLİK LAFLA OLMAZ

“Temalı parklardan biri de bugün açılışı yaptığımız Çanakkale ve Adana Şehitleri Parkı’dır. Bu parkın açılışı biraz maceralı oldu. Bu parkı önce Aşıklar Bulvarı üzerindeki alana yapmak istedik. Ancak, Büyükşehir Belediyesi ile sorun yaşadık. Alan bizim olmasına karşın Büyükşehir Belediyesi bize engel oldu. Alan onların olsa bile böyle bir parkın yapılmasına karşı çıkmamasını beklerdik. Bugün beka sorunundan bahsedenler, milliyetçi olduğunu iddia edenler bu parka engel olmaya çalıştılar. Bu parkta Adanalı şehitlerin de isimleri yaşatılacak. Bunun idrak edilmesi gerekiyor. Şehitler Parkı’na engel olmamalarını söyledik ama engellemeye çalıştılar. Şimdi soruyorum; kim daha milliyetçi?”

ATATÜRK MİLLİYETÇİSİYİZ

“Biz Atatürk milliyetçisiyiz” ifadesini kullanan Başkan Soner Çetin, Çanakkale’den bahsedip de Mustafa Kemal’den söz etmemek olur mu?” diye sordu.

ÇANAKKALE RUHU YAŞATILIYOR

Başkan Soner Çetin, “Her ayın 10’un da çocukları Anıtkabir’e götürdük. Her ayın 19’unda saat 19’da Atatürk’le ilgili etkinlikler yaptık. Biz, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmaya kararlıyız. Hemşerilerimiz Çanakkale’ye gitmek için çok talepte bulundular. İmkanlarımız ölçüsünde götürmeye çalıştık. Ama herkesi götürme imkanımız yoktu. Biz götüremiyorsak, Çanakkale’yi buraya getirme fikrime sıcak baktık ve bu parkı yapmak kararı aldık. O ruhu burada yaşatıyoruz” şeklinde konuştu.

SONER ÇETİN’E ZAFER MADALYASI

Törende konuşan Çanakkale Tarih ve Alan Rehberi Hüseyin Yıldız da, Çukurova Belediyesi’nin yaptığı hizmetin tüm belediyelere örnek olmasını istedi. Hüseyin Yıldız, Soner Çetin’e Çanakkale Zafer Madalyası hediye etti.

Konuşmaların ardından Soner Çetin ve beraberindekiler parkın açılışını yaptı ve parkı gezdi. Park gezisi sırasında duygusal anlar yaşanırken katılımcılara Çanakkale Savaşında askerin tayını olan Buğday Çorbası ve Üzüm Hoşafı ikram edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Olası vaka artışına karşı sahra hastanesi tedbiri

Olası vaka artışına karşı sahra hastanesi tedbiri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık