Ana Sayfa Yaşam Çelikcan, Akıncılar da vatandaşlarla bir araya geldi.

Çelikcan, Akıncılar da vatandaşlarla bir araya geldi.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Akıncılar Mahallesi’nde Roman vatandaşlarla buluştu. Kışla Mahallesi örneğinde olduğu gibi Kentsel Dönüşümle Yüreğir’in modern bir görünüme kavuşmaya başladığını belirten Başkan Çelikcan Akıncılar Mahallesi sakinlerine çalışmalar hakkında bilgi verdi, kentsel dönüşümü Yüreğirlinin geleceği olarak gördüklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2016 Salı 00:06
Çelikcan, Akıncılar da vatandaşlarla bir araya geldi.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer ve meclis üyeleri ile birlikte Akıncılar Mahallesi’nde Adana Romanlar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nde Roman vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle muhtarının da hazır bulunduğu toplantıda mahalle sakinlerine yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Çelikcan Akıncılar Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi çalışmaları ile ilgili vatandaşlardan gelen soruları cevapladı. Yüreğir’de devam eden Kentsel Dönüşüm hamlesi ile ilçenin modern bir görünüme kavuşmaya başladığını dile getiren Başkan Çelikcan Kışla Mahallesi’nde tamamlanan 1. Etap çalışmasını örnek gösterdi.

 

DEĞİŞEN, DÖNÜŞEN VE GELİŞEN YÜREĞİR…

Kentsel dönüşümü, bugünün bir projesi olarak değil, Yüreğir’in, Yüreğirlinin geleceği olarak görmek ve ona göre desteklemek gerektiğinin altını çizen Başkan Çelikcan “Kentsel Dönüşüm aynı zamanda sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel dönüşümü de beraberinde getirecek. Biz adımlarımızı bu yönde atıyor, plan ve projelerimize bu çerçevede şekil veriyoruz. Değişen, dönüşen ve gelişen Yüreğir ile vatandaşlarımız daha ferah, daha modern, daha sağlıklı yaşam alanlarına sahip olacak. Kentsel dönüşüm bir yandan konutları yenilerken bir yanda da mahalleler yeşil alanlar, parklar, pazar yerleri ve dini tesisler kazanacak.” şeklinde konuştu.

 

Yüreğir’e ve mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkürlerini ileten vatandaşlar Başkan Çelikcan’a çalışmalarında başarılar diledi.

 

AKINCILAR’DA 515 KONUT PROJE KAPSAMINDA

Öte yandan ön protokol öncesi arazi tespit çalışmasının yapıldığı Akıncılar Mahallesi’nde 5,7 hektar Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında 515 konut bulunuyor. Bu konutların yıkılarak yerinde dönüşümle 700 konut ve 75 iş yerinin yapılması planlanıyor.

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık