Ana Sayfa Yaşam Çelikcan, Muharrem ayı dolayısıyla camilerde aşure dağıttırdı

Çelikcan, Muharrem ayı dolayısıyla camilerde aşure dağıttırdı

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan her yıl olduğu gibi bu yılda Muharrem ayı dolayısıyla camilerde aşure dağıttırdı.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2013 Cumartesi 01:11
Çelikcan, Muharrem ayı dolayısıyla camilerde aşure dağıttırdı

Vatandaşlarla birlikte aşure yedi onlarla sohbet etti. Yüreğirli vatandaşların sevincini ve üzüntüsünü paylaşmaya devam ettiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan bizi bir arada tutan dini günleri de unutmadıklarını belirtti. Yüreğir'in değişik camilerinde 10 bin adet aşure dağıtıldı.

 

Kiremithane Mahallesi Aydınlar Camiinde aşure dağıtım etkinliğine katılan Başkan Çelikcan vatandaşların aşure ayını kutladı.

 

Birlik ve beraberliğimizin daha fazla pekişmesi gerektiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan  ‘Bizi bir arada tutan milli ve dini günlerimizi amacına uygun olarak hep beraber anmalı ve kutlamalıyız. Bugün Hicri ayların birincisi olan mübarek Muharrem ayını (aşure ayını) hep birlikte kutluyoruz. Bu ayın diğer aylar arasında farklı bir yeri var. Çünkü içinde 10 peygambere 10 ikramın verildiği aşure gibi önemli bir günü barındırıyor. Ayrıca bu ay bizler için Hz. Peygamberimizin aziz torunu hazreti Hüseyin’in de şehit edildiği aydır. Peygamberlere bahşedilen nimetleri ve Hz Hüseyin’e yapılan zulümleri anma anlama ayıdır Muharrem. Bugün tutulan oruçlarda şükür, yapılan törenlerdeki hüzün bir kutlu yolun ibretlik duraklarındandır. Biz de bu vesile ile Kültür Evlerimizde siz vatandaşlarımızla bu mübarek ayı hep beraber kutlamanın ve anlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Tüm inananların Mübarek Muharrem ayı kutlu, Kerbela şehitlerinin ruhu şad olsun’şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüreğir’de hayata engel yok

Yüreğir’de hayata engel yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık