Ana Sayfa Gündem Çelikcan, öğrencilerle birlikte fidan dikti

Çelikcan, öğrencilerle birlikte fidan dikti

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2016 Pazartesi 17:39
Çelikcan, öğrencilerle birlikte fidan dikti

Doğankent Mahallesi'nde yapılan etkinlikte konuşan Başkan Çelikcan 'Dünya hayatının vazgeçilmez nimetlerinden biri de ağaçtır. Her insanın, doğumundan ölümüne kadar, hayatının her safhasında ihtiyaç duyduğu, kökünden, yaprağından, kerestesinden, çiçeğinden, dalından, gölgesinden, kokusundan, güzelliğinden faydalandığı ağaçsız bir dünya düşünemeyiz.' dedi. Başkan Çelikcan fidan dikme etkinliğine katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

 

Ülkemizin sahip olduğu tabii güzelliklerinden birinin de ormanlarımız olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'Ağaç ve orman havayı temizler, iklimi düzenler, su kaynaklarını artırır, yağmuru çekerek tarım ürünlerinin artmasını sağlar, erozyonu önler. Hayatımızın her aşamasında faydalandığımız ormanlarımız halk arasında 'Kapımızın eşiği, çocuğumuzun beşiği, çorbamızın kaşığıdır.' Yine  'Gökyüzüne güzellik veren yıldızlar, başa güzellik veren saç, yurda güzellik veren ise ağaçtır.'  gibi özlü sözler ormanın ve ağacın önemini belirtmektedir.' şeklinde konuştu.

 

Gelecek nesillere de ağaç ve orman sevgisini aşılamalı ve ormanın öneminin en iyi şekilde anlatılması gerektiğini belirten Başkan Çelikcan 'Yüreğir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle Doğankent Mahallemize yeni yaptığımız parkımızın içine ağaçlarımızı dikiyoruz. Amacımız çocuklarımızın sahiplenme ve koruma duygusunu geliştirmek ve ağaç ekmenin önemini ve ekilen ağaçların ise korunması gerektiğini anlatmaktır. Çocuklarımızı da bu konularda en iyi şekilde yetiştirmeliyiz. Öncelikle ailede başlamalı ve okullarda ise bu bilinçlendirme devam etmelidir. Eğer ülkemizde yeteri kadar ağaçla kaplı alanlarını çoğaltamazsak ülkemiz giderek çölleşecektir.' diyerek ağaçların ve ormanların çok değerli olduğunu belirtti.

 

Doğankent Mahallesi'nde gerçekleştirilen ağaç dikme etkinliğine öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık