Ana Sayfa Eğitim ÇEP Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri Avrupa’ya gidiyor

ÇEP Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri Avrupa’ya gidiyor

Avrupa Birliği Hareketlilik Programı çerçevesinde Adana-Seyhan ÇEP Ticaret Meslek Lisesi, Yüreğir Mobil AŞ Ticaret Meslek Lisesi ve Elazığ Necip Güngör Kısaparmak Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri 3 haftalığına Avrupa’ya gidecek.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2014 Perşembe 14:31
ÇEP Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri Avrupa’ya gidiyor

ÇEP Ticaret Meslek Lisesi tarafından hazırlanıp geçtiğimiz yıl Ulusal Ajans’a sunulan ve Ulusal Ajans tarafından kabul edilip desteklenen “Basılı Olarak ve İnternet Ortamında Yapılan Gazete ve Dergi Yayıncılığında Görsel Kaliteyi Artırıcı Tekniklerin Öğrenilmesi ve Uygulanması” isimli proje çerçevesinde farklı okullardan 36 öğrenci Avrupa’nın değişik ülkelerine eğitim almaya gidecek.

Elazığ Necip Güngör Kısaparmak Ticaret Meslek Lisesi, Adana Yüreğir Mobil A.Ş. Ticaret Meslek Lisesi, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti  ve ETERNA Medya Gurup-Yayıncılık ve Organizasyon Ltd. Şti.’nin ortak olduğu proje Gazetecilik ve Bilişim Teknolojileri Alanlarında okuyan veya  sektörde uygulama beceri eğitimi gören (staj yapan) öğrencileri kapsıyor.

12’şerli gruplar halinde üç farklı ülkeye gidilecek

Üç akışlı olan proje çerçevesinde başlarında refakatçi öğretmenlerinin de bulunduğu 12’şer kişilik gruplardan birincisi Almanya’nın Nürnberg şehri yakınlarındaki  Schwarzenbruck’a, ikincisi ise Çek Cumhuriyeti’nin Başkenti Prag’a gidecek.  Almanya’ya gidecek öğrenciler Schwarzenbruck’da Berufsbildungswerk Rummelsberg Okulu’nda,  Çek Cumhuriyeti’ne gidecek öğrenciler ise Prag’da Vyšší Odborná Škola Grafická Střední Průmyslová Škola Grafická  isimli okulda tasarım üzerine 3 haftalık bir eğitim alacaklar.

Üçüncü grup ise Haziran ayı başında  yine 3 haftalığına Hollanda’nın Rotterdam Şehri’ne gidecekler. Burada LMC Praktijkonderwijs Huismanstraat adlı okulda eğitim alacak olan öğrenciler Haziran ayı sonunda Türkiye’ye dönecekler.

Yurtdışı akışlar neticesinde farklı ülkelerde görülen eğitimler sonucunda elde edilen kazanımlar okullarda diğer öğrencilerle paylaşılarak okulda çıkarılan uygulama gazeteleri ve internet sitelerinde yayımlanacak.

Proje hakkında bilgi veren ÇEP Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Uğur Özen, bu projelerin  öğrencilerin  motivasyonunu artırarak ufkunu açtığını ve mesleki gelecekleri açısından büyük faydalar oluşturacağını ifade ederek, bu tür  proje çalışmalarının önümüzdeki dönemlerde de devam edeceklerini belirtti.

Mobil Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Mehmet Gürdün ise, bu tür projelerin öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmelerine iyi bir katkı sağlayacağını ve bu tür projelerde bundan sonra da yer almak istediklerini ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık