Ana Sayfa Yaşam Çetin, ''Çukurova'nın yaşam standardını yükseltiyoruz''

Çetin, ''Çukurova'nın yaşam standardını yükseltiyoruz''

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 2 yıl önce göreve gelirken, Çukurova’nın yaşam standartlarını yükseltmek için projelerle geldiklerini belirterek, “Bu projeleri birer birer hayata geçiriyoruz. Dolayısı ile ilçemizdeki yaşam standartlarını yükseltiyoruz” dedi.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2016 Pazar 13:00
Çetin, ''Çukurova'nın yaşam standardını yükseltiyoruz''

Halk Günü’ toplantılarını, her hafta Cuma günleri 2 yıldır aralıksız sürdüren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, vatandaşlarını sorunlarını dinlerken, belediyenin çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.

“GÜCÜMÜZÜ HALKIMIZDAN ALIYORUZ”


Çukurova Belediye Başkanlığı görevine, bir dolu projeyle geldiklerini belirten Başkan Soner Çetin, “Halkımızın sorunlarını biliyorduk. Bu sorunları ortadan kaldırmak ve ilçedeki yaşam standartlarını yükseltmek için bir dizi projeler ürettik. Göreve geldiğimiz 24 ay boyunca da, projelerimizin bazılarını hayata geçirdik. Bazı projelerimizin de çalışmaları devam ediyor. Hayata geçirdiğimiz projelerle, Çukurova’da yaşam standartlarını yükseltmeyi başardık. Bu başarımızı, siz değerli halkımızdan aldığımız güçle devam ettireceğiz” diye konuştu.

“İŞSİZLİK EN BÜYÜK SORUN”


Halk günü toplantısında, bazı vatandaşların iş taleplerini, belediye bünyesinde kurduğu ‘İstihdam Birimi’ne yönlendiren Başkan Soner Çetin, Türkiye’deki en büyük sorunların başında işsizlik geldiğini belirterek, bu sorunun önüne geçilmesi gerektiğine dikkat çekti. Belediye bünyesine işçi alma pozisyonu bulunmadığına vurgu yapan Başkan Çetin, oluşturdukları ‘İstihdam Birimi’nin, belediye dışında, fabrikalarda, eğitim ve sağlık tesislerinde, 3 bin kişiyi işe girdirdiğini, ancak geride 37 bin iş başvurusunun sistemlerinde beklediğini söyledi.

“ALADAĞ’DAN ANITKABİR TALEBİ”


Çukurova Belediyesi’nin, “Her Ayın 10’unda Saat 10’da” etkinliği çerçevesinde, öğrencilerin Anıtkabir ziyaretlerinin devam ettiğini aktaran Başkan Soner Çetin şöyle devam etti:


“Bu etkinliğimiz, tüm çevreler tarafından büyük ilgi görüyor. Öğrencilerimiz, her ay Ata’nın huzuruna çıkarak, oradaki maneviyatı yaşıyorlar. İlçemizdeki öğrenciler için düzenlediğimiz bu etkinliğimiz, Aladağ ilçesinden bir köy okulu yöneticisinin de dikkatini çekmiş. Kendi okullarını da Anıtkabir’e götürmemizi talep etmiş. Biz sadece Çukurova’ya değil, tüm Adana’ya hizmet eden bir belediyeyiz. Bu okulumuzun talebine cevap vereceğimizi de buradan duyurmak istiyorum. Aladağ’ın köyündeki öğrencilerimizin de bu manevi duyguyu yaşamalarını sağlayacağız.”


Başkan Çetin, açıklamalarının ardından, sözü halka bıraktı. Halkın sorun ve taleplerini dinleyerek not alan Başkan Çetin, sorunların giderilmesi için ilgili birim müdürlerine talimat verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık