Ana Sayfa Ekonomi Çetin, işadamlarından destek istedi

Çetin, işadamlarından destek istedi

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediye bünyesinde oluşturulan Gıda Bankası ve üniversite öğrencileri için hazırlattığı ‘Çukurova’nın Filizleri’ projesi için işadamlarından destek istedi. Adana’nın önde gelen işadamı örgütlerinin yöneticileriyle bir araya gelen Çetin, “20 liralar damlar göl olur, çocuklar okur. Gıda Bankası büyürse daha çok çocuk yatağa tok girer” dedi.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2016 Cuma 01:03
Çetin, işadamlarından destek istedi

Ankara’da Çankaya ve İzmir’de Karşıyaka belediyeleri tarafından başlatılan projeyi ‘Çukurova’nın Filizleri’ adı altında Adana’da uygulayan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, apartman ve site yöneticilerinin ardından işadamı örgütlerinin başkanlarına da bilgi verdi, destek istedi.  İşadamlarından olumlu yanıtlar alan Çetin, “Alt sınır ayda 20 lira. Bu 20 liralar damlaya damlaya göl, üniversitede okuyan çocuklarımıza burs olur, okumalarını sağlar. Sizlerin de katkısıyla bu olay büyür, yüzlerce genç binlerce olur ve okur” diye konuştu.

AYDA 250 LİRA CAN SİMİDİ OLUR

‘Çukurova’nın Filizleri’ adını verdikleri proje ile yardıma ihtiyacı olup da başarılı gençlere omuz vermek istediklerini anlatan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Alt sınır 20 lira, istiyoruz ki apartman aidatına 20 lira daha eklensin. Dileyen daha fazlasını da verebilir. Katılım gönüllüdür, hiçbir zorlama yoktur ve sadece 10 ay süreyle geçerlidir. Desteğiniz sayesinde kim bilir kaç üniversite öğrencisi okuyacak. Gelin el verin bu çocukları okutalım” diye çağrı yaptı.

GIDA BANKASINI GÜÇLENDİRELİM

Çukurova Belediyesi bünyesinde oluşturdukları Gıda Bankası aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine giyim, gıda ve deterjan yardımı yaptıklarını da belirten Başkan Soner Çetin, işadamlarından katkı beklediğini anlattı. “Daha çok insanın karnı doysun” diyen Çetin’e toplantıya katılan Bekir Sütcü (AOSB), Zeki Kıvanç (ADASO), Berkuk Yıldar ve Nadir Özata (ATİKOP), Osman Bağış (ATB), Ömer Faruk Sakarya (ÇUGİAD), Sefa Noyaner (AGİAD), Yakup Kutluca (TÜMSİAD) ve Süleyman Sönmez’den (ADSİAD) olumlu yanıt geldi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yaz saati uygulamasının kazananı elektrik şirketleri

 

Yaz saati uygulamasının kazananı elektrik şirketleri  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık