Ana Sayfa Gündem Çetin: ''Örnek alınmak güzel şey''

Çetin: ''Örnek alınmak güzel şey''

5 yılı aşkın süredir artık bir Soner Çetin klasiğine dönüşen Çukurova’daki Halk Günü uygulaması bu hafta da gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2019 Pazartesi 03:59
Çetin: ''Örnek alınmak güzel şey''

Vatandaşların sorun, öneri ve şikayetlerini dinlemek için Çukurovalılarla her hafta olduğu gibi, bu hafta yine bir araya gelen Başkan Soner Çetin, seçim sürecinin yoğun geçtiğini belirterek, mazbataların gecikmesi ile toplumun biraz gerildiğini söyledi.

EKREM İMAMOĞLU’NU KUTLADI

Tüm dikkatlerin İstanbul’a çevrildiğini anlatan Başkan Çetin, “Çünkü İstanbul nüfus olarak, birçok Avrupa ülkesinden kalabalık bir şehir. Aynı zamanda, Türkiye’nin finans merkezi. Ekrem İmamoğlu’na mazbatanın geç verilmesi de, toplumu gerdi. Ekrem İmamoğlu, buna karşın, bu zorlu süreci sağduyulu bir şekilde başarıyla yönetti. Kendisinin başarılı olacağına inanıyorum. Olağanüstü itiraz yapıldı ama seçimin iptal edileceğini düşünmüyorum. Aksi halde, Türkiye’de her şey allak bullak olur. Seçim yenilenirse, İmamoğlu bu kez çok büyük bir farkla kazanır. Kendisinin başarılı olması, katılımcı belediyecilik anlamında tüm belediyeleri olumlu etkileyecektir. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUK

Başkan Soner Çetin, 5 yıl boyunca hayata geçirdiği birçok projenin Türkiye’de örnek alındığını belirterek, “Örnek alınan projelere imza atmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Geçen dönemde, iyi yapılan ne varsa devam edeceklerini kaydeden Soner Çetin, buna örnek olarak, Halk Günü ve muhtarlarla toplantı uygulamasını gösterdi. Başkan Çetin şöyle devam etti:

“Sıfır sorunlu Çukurova iddiamız var. Bu iddiayı gerçekleştirmek için, muhtarlarımızla işbirliğine ihtiyacımız var. Size söz verdiğim gibi, makam odasında oturmayacağım. Kutlama ziyaretleri ile zaman kaybetmeyeceğim. Siz beni yerimde oturmam için seçmediniz.”

MAKAM ARACI SALTANATI BİTTİ

Başkan Soner Çetin, yeni seçilen belediye başkanlarının makam araçlarını satışa çıkarmasıyla ilgili de konuştu. Bu uygulamaya kendisinin 5 yıl önce başladığını vurgulayan Başkan Çetin, “Örnek alınmak güzel şey. Ben 5 yıl önce göreve başladığında makam aracını sattım ve kendi aracımı kullanmaya başladım” şeklinde konuştu.

Başkan Çetin, belediyeye siyaseti sokmayacağını yineleyerek, “Hangi partili olursa olsun, vatandaş belediyeye girdiği zaman ‘Benim belediyem’ diyebilmeli. Temsil noktasında da, bu konuda adım attım. Hiç zorunda olmadığım halde, AK Parti’li ve MHP’li belediye meclis üyelerine görev verdim. İstiyorum ki, bu kucaklayıcı anlaşımız her yerde hakim olsun” dedi.

ADANA SPORDA DA ÖNCÜ OLMALI

Adana’nın her konuda olduğu gibi, sporda da ilerlemesi gerektiğini belirten Başkan Soner Çetin, “İki takımımız var. Ben, Adana’nın Süper Lig’de temsil edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca, sadece futbolda değil, salon sporlarında da başarılı olmalı. Bunun için, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, Çukurova’ya biri 7 bin 500, diğeri de 2 bin 500 seyirci kapasiteli 2 spor salonu kazandıracağız. Ayrıca, Tenis Akademisi kurma çalışmalarımız da sürüyor. Çukurova’da nizami ölçülerde futbol sahası yok. Çukurova’daki amatör kulüpler, başka ilçelerde maçlarını yapıyor. Bunu kabul edemeyiz. Yine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne tahsis edilen atletizm pistine, çizgiler çekilmek ve kale direkleri yapılmak suretiyle, ilçemize nizami bir futbol sahası kazandıracağız” diye konuştu.

Soner Çetin’in konuşmasının ardından, vatandaşlar sorun, şikayet ve önerilerini iletti. Başkan Çetin de sorunlara anında çözüm üretti, şikayetlerin giderilmesi için ilgili birim sorumlularına talimat verdi, önerileri de dikkatle dinleyerek notlar aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Grip aşısında kaos uyarısı

Grip aşısında kaos uyarısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık