Ana Sayfa Gündem Ceyhan Cemevi arsasının tapusu teslim edildi

Ceyhan Cemevi arsasının tapusu teslim edildi

Ceyhan’da yapılacak olan ve Ceyhan Belediyesi tarafından tahsis edilen, cemevi arsasının tapusu törenle teslim etti.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2014 Cuma 20:16
Ceyhan Cemevi arsasının tapusu teslim edildi

Ceyhan Belediyesi tarafından Hacı Bektaş Veli Kültür Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi’ne daha önce Ceyhan Belediyesi Meclisinin oy birliği ile almış olduğu karar gereği Namık kemal Mahallesi’nde yapılacak olan cemevinin arsa tapusu, düzenlenen törenle Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından Şube Başkanı Bahadır Odabaşı’na verildi.

Ceyhan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde bir konuşma yapan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan’da yaşayan Bektaşi vatandaşların cemevi taleplerine cevap vermek adına tahsis edilen arsanın tapusunu verdiklerini belirterek “ Bu olayın siyasi bir değerlendirmenin dışında tutulmasını istiyoruz. Çünkü insanların inanç ve kültürel değerlerinin gündelik siyasete buluşmasını çok doğru bulmuyorum. Bu tapu merasiminin de burada basının önünde olmasını istemedim. Ama Vakıf Şube Başkanımızın isteğini de kırmak olmazdı. Bu yüzden buradayız.” dedi.

Başkan Sözlü, şunları kaydetti: “Tamamı 1550 m2 olan arsanın tapusunu Eğitim Sağlık ve Sosyal faaliyetlerde kullanılmak amacıyla yapılacak olan tesisin arsasını Hacıbektaş Veli Anadolu vakfı Ceyhan Şubesi’ne teslim ediyoruz, emeği geçen her kese teşekkür ediyor; hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şube Başkanı Odabaşı ise konuşmasında "Vakfımıza tahsisi yapılan arsa için, ilk günden şimdiye kadar olan süre içerisinde her konuda emeği geçenlere ve özellikle Ceyhan Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’ye çok teşekkür ediyorum. En kısa süre içinde buranın temel atma törenini gerçekleştireceğiz."dedi.

İmza Töreni’ne MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Baş Danışmanlarından CEM Vakfı Ankara Dedeler Kurulu Üyesi Ali Şar Dede, Ceyhan Belediye Başkan Vekili Erdoğan Taymaz, Kızıldere, Sarıbahçe ve Dur Hasan Dede Köyü Muhtarları ile Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı yöneticileri de katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık