Ana Sayfa Gündem ÇGC, saldırıyı kınadı

ÇGC, saldırıyı kınadı

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Yönetim Kurulu, Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Bülent Yardımcı’ya yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2016 Çarşamba 13:35
ÇGC, saldırıyı kınadı

Tek kişi olduğu öğrenilen saldırganın yakalanıp bir an önce adalete teslim edilmesi gerektiğini bildiren ÇGC Yönetim Kurulu, “Basına yapılan saldırılar ayyuka çıktı. Kolluk kuvvetlerimizden bu konuda titiz davranmalarını bekliyoruz” dedi.
Demokrasinin olmazsa olmazı konumundaki basının işlevini yerine getirmesini engellemeye dönük fiili saldırıların  hiçbir kesim, kurum ya da kuruluş tarafından kabul edilmemesi gerektiğini vurgulayan ÇGC Yönetim Kurulu, “Hukuk devletinde herkesin hukuka saygılı, basın özgürlüğünü içine sindirerek hareket etmesi gerekiyor. Benimsenmeyen haber ya da yorumlarda yargı yolu açıktır. Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Bülent Yardımcı’ya yapılan saldırıyı kınıyor, saldırganın bir an önce adalete teslim edilmesini bekliyoruz. Hakan Bülent Yardımcı’ya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” açıklaması yaptı.

GAZETTE ARACINA SALDIRI KINANDI


Gazetecilerin kamuoyunu tarafsız bir şekilde aydınlatmakla yükümlü olduğunu ve bir kamu görevi yaptıklarına dikkati çeken ÇGC Yönetim Kurulu, geçtiğimiz günlerde Adana’da yayın yapan Gazette Gazetesi’nin dağıtım aracına yönelik gerçekleşen tüfekli saldırıyı da kınadı. Son dönemlerde gazetecilere yönelik saldırıların arttığına dikkati çeken ÇGC Yönetim Kurulu, Gazette İmtiyaz Sahibi İnci Gül’e geçmiş olsun dileklerini iletirken, yetkililere de saldırıların faillerinin bir an önce e bulunması yönünde çağrısını yineledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sarıçam'da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Sarıçam'da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık