Ana Sayfa Gündem ÇGC’ye 41 kere maşaallah

ÇGC’ye 41 kere maşaallah

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin 41.kuruluş yıldönümü kutlandı. Başkan Cafer Esendemir, ÇGC Yönetim Kurulu üyeleri ve gazeteciler ilk olarak Atatürk Anıtı’na geçildi. Burada Başkan Esendemir ve genç gazetecilerden Çağla İnci Atatürk Anıtı’na çelenk koyup, saygı duruşunda bulundu. Daha sonra etkinliğe katılanlarla hep birlikte Basın Anıtı’na geçildi.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2016 Cuma 12:02
ÇGC’ye 41 kere maşaallah

Burada ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ile birlikte Yönetim Kurulu üyeleri Basın Anıtı’na çelenk koyarken, Özgürlük Meşalesi’ni de CHP Adana Milletvekilleri Zülfikar İnönü Tümer ile İbrahim Özdiş, Başkan Esendemir ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte yaktı.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Basın Anıtı’nda yapılan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Esendemir, yaptığı açıklamada şu görüşleri dile getirdi;

“ Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin bugün 41. yıldönümünü kutluyoruz.

Merhum Çoban Yurtçu’nun başkanlığında 15 Nisan 1975 tarihinde kurulan Çukurova Gazeteciler Cemiyetinde bugüne kadar Erdoğan Varol, Kurtar Çakın, Çetin Yiğenoğlu ve Tamer Ünal başkanlık görevlerini yapmışlardır. Cemiyetimizin bugünlere ulaşmasında emeği geçen tüm başkan ve yönetim Kurulu üyelerine huzurunuzda teşekkür ediyor, saygılar sunuyor, aramızdan ayrılan üyelerimizi rahmetle anıyorum.

Ülkemiz bugün çok önemli bir süreçten geçerken, basın özgürlüğü konusunda da sıkıntılar yaşıyoruz. Bugün birçok meslektaşımız görevlerinden dolayı cezaevinde bulunmakta ve haklarında davalar devam etmektedir. Ve birçok gazeteci çıkarlarına dokundukları kişiler tarafından tehdit edilmekte ve saldırıya uğramaktadır. Bu tür saldırıları şiddetle kınıyoruz.

Bugün basın sektöründe sendikalaşma yüzde 5’lerin altına düştü. Başkalarına sendikal haklar konusunda fikir veren meslektaşlarımız ne yazıkki kendi sendikal haklarına sahip çıkamamaktadır.

Yerel gazetelerimiz zor şartlarda yayın hayatlarını sürdürmekte, her alanda destek verdikleri kurum ve kuruluşlardan bekledikleri desteği görememektedirler.

Cemiyetimizin kuruluş yıldönümü nedeniyle 31 Mart 2016 tarihinde Türk Sanat Müziği Koromuz konser vermişti. 18 Nisan 2016 tarihinde de Türk Halk Müziği koromuz Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro salonunda bir konser verecektir. Tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz.

Ayrıca 24 Nisan 2016’da Çatalan’da ve 30 Nisan’da Aladağ Kapuzbaşı Şelalerine düzenlediğimiz pikniğe tüm meslektaşlarımızı bekliyor, hepinize yönetim kurulumuz adına saygılar sunuyorum.”

Basın Anıtı’nda yapılan etkinliğin sona ermesinin ardından katılımcılar hep birlikte ÇGC’ye gelerek, bir süre sohbet etti. Törenlere ÇGC eski Başkanlarından Tamer Ünal, ÇGC Yönetim Kurulu üyelerinin tamamı ile çok sayıda ÇGC üyesi ve gazeteci katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık