Ana Sayfa Siyaset CHP Büyükşehir aday adaylarından "ithal aday" deklarasyonu

CHP Büyükşehir aday adaylarından "ithal aday" deklarasyonu

CHP Adana Büyükşehir aday adaylarından, ithal adaylar için ortak deklarasyon yayınlayarak, partilerinin ithal adaylara ihtiyacının olmadığını vurguladı.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2013 Pazartesi 13:04
CHP Büyükşehir aday adaylarından

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için resmi müracaatta bulunan 7 aday adayı parti il binasında biraraya gelerek ortak deklarasyon yayınladı.

Akif Kemal Akay, Soner Çetin, Rukiye Cinkılıç, Hüseyin Karabulut, Bekir Sıtkı Özer, Arif Sezer ve Ali Tekin, CHP Adana İl Başkanlığında yaptıkları toplantının ardından ortak açıklamada bulundu, CHP Adana Milletvekili ve aday adayı Turgay Develi ise toplantıya katılmadı.

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarının deklarasyonu şöyle:

"KAMUOYUNA DUYURUDUR

Bizler, aşağıda adları ve imzaları bulunan CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na resmi başvuru yapmış parti üyeleriyiz.

CHP, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanacak güçtedir.

Bizler, yaşamını sosyal demokrat düşünceye adamış ve resmi başvuru yapmış aday adayları arasından bir kişinin aday olarak atanması durumunda, adayın etrafında kenetleneceğiz ve seçimleri kazanacağız.

Son zamanlarda bazı basın ve yayın organlarında Adana Büyükşehir adayı olarak CHP dışından isimlerden söz edilmektedir.

Adı geçen kişilerin, ne CHP tabanında ne de genel seçmen nezdinde itibar ve karşılıkları olmadığını sahada çalışmalar yapan bizler yakından bilmekteyiz.

Bilhassa, ülkemizin içinden geçmekte olduğu yolsuzluk ve hukuksuzluk ortamında, etik olmayan siyaset yapma anlayış ve uygulamaları, CHP tabanı ve Adanalı hemşerilerimiz tarafından daha da kabul edilemez hale gelmiştir.

CHP tüm Adana’yı kucaklayacak ve sorunlarını çözecek kadrolara sahiptir ve Adana’yı yönetmeye hazırdır. Bizler, her kademeden parti yöneticilerimizin aynı kanaatte olduklarını biliyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık