Ana Sayfa Siyaset CHP Ceyhan’da da iddialı

CHP Ceyhan’da da iddialı

CHP Ceyhan ve Yumurtalık İlçe Danışma Kurulu toplantısı Ceyhan Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 8 Mart 2016 Salı 17:57
CHP Ceyhan’da da iddialı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’nin kıl payı belediye başkanlığını kaybettiği Ceyhan’ı CHP’li yapmaya kararlı olduklarını söyledi. Barut, “Ceyhan’ı alacağız, başka yolu yok” dedi.

CEYHAN VE YUMURTALIK İLÇE DANIŞMA KURULU

CHP Ceyhan ve Yumurtalık İlçe Danışma Kurulu toplantısı Ceyhan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar ve Yumurtalık İlçe Başkanı Muhittin Eryiğit, önümüzdeki dönemde yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirirken, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, 2019’daki yerel seçimlerde Ceyhan’ı CHP’li belediyeler arasına katmak için çalışacaklarını söyledi.

“CEYHAN’I CHP’Lİ YAPMAKTA KARARLIYIZ”

Seyhan, Çukurova ve Yüreğir’den sonra dördüncü büyük ilçe olan Ceyhan’ın sosyal demokrat bir yapısının olduğunu belirten Barut, 30 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığının küçük bir oy farkıyla kaybedildiğini anımsattı. Barut, “Ceyhan’ı CHP’li yapmakta kararlıyız. Çünkü geçmişten ders çıkardık ve eksikliklerimizi, hatalarımızı biliyoruz. Aynı hataları yapmadan, örgütsel bütünlük içinde Atatürk ilkelerini ve devrimlerini referans alarak Ceyhanlı hemşehrilerimizle bütünleşeceğiz. İlçe örgütümüzle birlikte Ceyhan’da halkımıza dokunacak, onların sorunlarını dinleyip bu sorunlara çözüm üretmeye çalışacağız. Tüm bu çalışmaları seçimlere birkaç ay kala değil yarından itibaren yapmaya başlayacağız” dedi.

“CEYHAN, YUMURTALIK’I DA KAZANDIRACAK”

Ceyhan’ın yeniden solun kalesi olacağını dile getiren Barut, Yumurtalık’ın da Ceyhan’dan ayrı düşünülmemesi gerektiğinin altını çizdi. Barut, “Sosyo-ekonomik açıdan birbirlerini tamamlayan Ceyhan ve Yumurtalık’ı CHP’li yapmak için önümüzde hiçbir engel yok. Ceyhan bize Yumurtalık’ı da kazandıracaktır” diye konuştu.

“MESELE MEMLEKET MESELESİ”

Başarıya giden yolun örgüt içi bütünlükten ve çok çalışmaktan geçtiğini vurgulayan Barut, “CHP’de artık parti içi yarış bitmiştir ve hiçbir CHP’linin hangi nedenle olursa olsun partisine küsme lüksü de hakkı da yoktur.  Bugün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyetimiz AKP iktidarının uygulamaları nedeniyle tehdit altındadır. Mesele artık memleket meselesi haline gelmiştir. Bu anlayışla el ele verip yerelde de genelde de CHP iktidarını kurarak Cumhuriyetimize ve yarınlarımıza sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık