Ana Sayfa Siyaset CHP Çukurova Adayı Çetin: “Kadınsız adım atmayacağız”

CHP Çukurova Adayı Çetin: “Kadınsız adım atmayacağız”

CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Soner Çetin, ziyaretine gelen kadınlara “Ülke, Adana ve halk için ne yapılacaksa, kadınlarla başarılabilir. Kadınlar olmadan adım atmayız” dedi.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2014 Cuma 15:40
CHP Çukurova Adayı Çetin: “Kadınsız adım atmayacağız”

Çukurova ilçesi Turgut Özal Bulvarı Gökkuşağı Kavşağındaki Seçim Koordinasyon Merkezi’nde ziyaretçi akınına uğrayan CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Soner Çetin’in konukları arasında bu kez ağırlıklı olarak kadınlar vardı. Hayal Balo Salonu’nda verilen özel yemeğin ardından Seçim Koordinasyon Merkezi’ne giden çok sayıda kadın, CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Soner Çetin’e “Aydınlık, genç ve tertemiz bir yüzün aday gösterilmesi bizleri çok olumlu etkiledi. Yanınızda olacağımızdan hiç kuşku duymayın” diye seslendi.

HALİDE EDİP, KARA FATMA…

CHP Çukurova İlçe Örgütü Kadınlar Kolu Başkanı Ziynet Emre ile ilçe sekreteri Hanife Ünlü’nün de içinde olduğu kadınlarla sohbet eden Çukurova Belediye Başkan adayı Soner Çetin, “Ülkemiz, Adana’mız ve halkımız için bugüne dek güzel ne yapılmışsa kadınlar sayesinde yapılabilmiştir. Yüzünüz diye değil, iltifat olsun diye hiç değil, gerçek bu; çünkü kadınsız yola çıkan yolda kalır. Biz kadınlarımız olmadan adım atmayacağız. Nasıl ki Kurtuluş Savaşı sırasında Halide Edip, Nene Hatun ve Kara Fatma gibi kahramanlar erkeklerle yan yana savaştıysa Çukurova için kadınlarla el ele yürüyeceğiz” dedi.

KADINLAR TEMSİL EDİLMELİ

CHP Çukurova İlçe Kadın Kolları Başkanı Ziynet Emre’nin “Belediye meclisinde ve belediye yönetiminde nitelikli, çalışkan ve dürüst kadınlara da yer verilmesini istiyoruz” şeklindeki yaklaşımına yüzde 100 katıldığını ifade eden CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Soner Çetin şunları söyledi: Sizin de belirttiğiniz gibi çağdaş bir kent vizyonuna sahip, nitelikli, halkla bağları güçlü, iyi eğitim almış, çok çalışkan ve dürüst kadınlarımızın belediyemizin ihtiyaç duyduğu birimlerde görev alması veya temsil edilmesini ben de çok arzu ediyorum. Her biriminde ve meclisinde kadınların da olacağı bir Çukurova Belediyesi hayal ediyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık