Ana Sayfa Siyaset CHP'li belediyelere üst düzey ziyaret

CHP'li belediyelere üst düzey ziyaret

CHP Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl ile Seyit Torun, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'i makamında ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2016 Cuma 12:17
CHP'li belediyelere üst düzey ziyaret

CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile parti örgütü, örgüt yönetimleri ve yurtdışı örgütlenmelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün ziyaretinde CHP İl Başkanı Ayhan Barut’ta hazır bulundu. Misafirlerini belediye girişinde karşılayan Başkan Karalar, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

SONER ÇETİN'İ ZİYARET

 

CHP Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl ve Seyit Torun, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaretlerinde yaptıkları konuşmalarında, “CHP iktidarı” mesajları verdi.


Adana’daki coşkulu ve kalabalık karşılamanın kendilerini mutlu ettiğini belirten Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, “Adana’ya her geldiğimizde, ayrı bir coşku ve sevgiyle karşılanıyoruz. Bugün havaalanında bir kez daha mutlu oldum. Bizimle birlikte Kültür Bakanı ve Türk Parlamenterler Birliği Başkanı da havaalalına indi. Orada gördüm ki, bizi partili ve örgüt yöneticisi dostlarımız, başkanlarımız, milletvekillerimiz karşıladı. Onları ise bürokratlar görevi gereği karşılamaya gelmişti. Bu da CHP’deki birlik ve beraberliğin bir göstergesi olarak beni mutlu etti” dedi.

“CHP ADANA’YLA İKTİDARA GELECEK”


CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Adana’daki hareketliliğin Ankara’nın da gözünden kaçmadığına dikkat çekerek, CHP’nin Adana’da iktidar olduğunda, genel iktidara da geleceğini söyledi. Bingöl şeyli devam etti: “CHP Adana’daki gücünü yeniden toparlamış durumda. Burada alamadığımız tüm belediyeleri de 2019 seçimlerinde alacağımıza inanıyorum. Zaten Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, başkanlığı MHP’ye altın tepside sunduk. CHP’den MHP’ye 100 binin üzerinde oyumuz gitti. Şimdi görüyorum ki, giden oylarımız yuvasına geri dönmüş ve hatta üzerine eklenmiş. Yerel yönetimlerin önemini daha anlatmak açısından bilmenizi istiyorum. Bazı illere giderken, boynumuz bükük gidiyoruz. Bazı yerlere giderken de kendi evimize gidiyoruz hissi yaşıyoruz. Yerel yönetimlerimizin hizmetleri, genel seçimlerde partimizin önünü açar. Bu mevziler çok önemli. O nedenle de başarıyla çalışan belediyelerimize sahip çıkmak hepimizin görevi. Adana iyi bir toparlanma süreci yaşıyor. Bu süreçte, hepinizin katkısı var. Kimse tek başına bir şeyleri başaramaz. Bu nedenle elele verip, CHP’yi iktidara hep birlikte taşıyacağız.”“BELEDİYELERİMİZİN BAŞARISINI YAYALIM”


Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da, Türkiye’nin zor günler geçirdiğini belirterek, bu zor süreçlerden kurtulmanın tek alternatifinin CHP iktidarı olduğunu söyledi. Bu zor günlerden kurtulmak için en büyüyük ihtiyacın, partililerin birbirlerine kenetlenmesi olduğunu vurgulayan Torun, “Bu dönemlerde CHP iktidarının önemi bir kez daha halkımız tarafından anlaşılıyor. Bizler kendimizi, hizmetlerimizle ifade ediyoruz. Son yıllarda CHP’li belediyelerin yaptığı hizmet ve projeler kamuoyunun takdirini topluyor. Bizlere de, bu hizmetleri en ücra köşelere kadar yaymak düşüyor. Yerel yönetimlerimizin gerçekleştirdiği hizmetler, CHP’ye genel iktidarın da anahtarını sunacaktır” diye konuştu.“ GENEL İKTİDARIN YOLU  YEREL İKTİDARDAN GEÇİYOR”


Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise yerel iktidarla genel iktidarın kapısının açılacağını belirttiği konuşmasında, CHP’nin son dönemlerin en başarılı örgütlenmesini yaşadığı ve bu başarının tabana kadar hissedildiğini söyledi. Başkan Çetin, “Partimiz son yıllarda görülmemiş birlik ve beraberlik içerisinde. İktidara gelmek için yeterli olmayabilir ama hep birlikte çalışıp çabaladığımızda, iktidar da kendiliğinden gelecektir. Adana’da iktidar olmanın yolu alamadığımız ilçe belediyelerini ve büyükşehir belediyesini kazanmaktan geçiyor. Bunun için de, 860 mahallemizde örgütlenmeli ve CHP’nin politikalarını halkımıza anlatmalıyız” dedi.


Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e yapılan ziyarete, Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, il yönetim kurulu üyeleri,  ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ve partililer katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık