Ana Sayfa Siyaset CHP’li Çetin Durak’a seslendi: ''Yeter artık çekil köşene''

CHP’li Çetin Durak’a seslendi: ''Yeter artık çekil köşene''

Kanal A ve Koza televizyonlarına röportaj veren Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Av. Soner Çetin, Aytaç Durak’ın olası adaylığı için “Melih Gökçek Ankara adayımız olursa sayın Durak da Adana adayımız olabilir” yanıtını verdi ve “Yeter artık! Çekil köşene ve Adana’ya ağabeylik yap” diye seslendi.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2013 Cuma 14:18
CHP’li Çetin Durak’a seslendi: ''Yeter artık çekil köşene''

Kanal A ve Koza televizyonlarına röportaj veren Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Av. Soner Çetin, Aytaç Durak’ın olası adaylığı için “Melih Gökçek Ankara adayımız olursa sayın Durak da Adana adayımız olabilir” yanıtını verdi ve “Yeter artık! Çekil köşene ve Adana’ya ağabeylik yap” diye seslendi.

 

“MİLYARDA 1 İHTİMAL BİLE YOK”

Gazeteci Nedim Soylu’nun Koza TV ve Kanal A televizyonları için hazırladığı programda görüşlerini açıklayan CHP Büyükşehir aday adayı Soner Çetin, “Aytaç Durak’ın CHP’den aday olabilme ihtimali” üzerine yöneltilen soruya çok net ve çok kesin şu yanıtları verdi: Sayın Aytaç Durak’ın CHP’den aday olması milyarda 1 ihtimal bile yok. CHP ile Aytaç Durak arasında doku uyuşmazlığı var. Eğer AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Melih Gökçek CHP’nin Ankara adayı olursa sayın Durak’a da CHP’nin kapısı açılır.”

“ARACILARI İBRETLE İZLİYORUM”

CHP’nin CHP’li olmayan ithal bir adaya ihtiyacı olmadığını birkaç kez vurgulama ihtiyacı duyan CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Av. Soner Çetin, “Bu kadar çok konuşuluyor olması, sayın Durak’ı isteyenlerin az da olsa var olduğunu göstermiyor mu?” şeklindeki soruya, “Sayın Durak’ı CHP’ye pazarlamaya, buna vesile olmaya çalışan ve yakasında CHP rozeti olanları ibretle ve hayretle izliyorum” diye yanıt verdi.

“GEÇMİŞİ VE ZİKZAKLARI ORTADA”

Aytaç Durak’ın ANAP’tan başlayarak sonra DYP, tekrar ANAP, AKP ve MHP’de aday olup seçildiğini ve “Partiler benim için sadece araçtır” diyerek ideolojisizliğini ortaya koyduğunu hatırlatan CHP aday adayı Soner Çetin, şöyle devam etti: Genel Başkanımız sayın Kılıçdaroğlu, Aytaç Durak’ı kastederek beş yıl önce ‘Şeytana pabucunu ters giydiren bir dosya. Müthiş bir rant var’ dediği Arena programındaki sözleri ortadayken, Aytaç Durak’ın da Genel Başkanımıza ‘Ankara’daki o zavallının ağzına tıkarım’ sözleri unutulmamışken kendisi hangi cesaret, akıl ve mantıkla aday olmaya kalkışabilir?

“BENİM İÇİN BİTTİ, DEMEDİ Mİ?”

Kendisiyle ilgili açılmış soruşturma ve davalar var ve hala devam ediyor çoğu. Yenilerinin yolda olduğu söyleniyor, dosyaları devam ediyor. Hatırlayalım; cezaevinden çıkınca ‘Benim için siyaset bitmiştir. Başbakanımızın dediğini yapmalıydım’ demedi mi? Zaman geçip de Akdeniz TV’de bir programa çıktığında ‘Aday olabilirim. Kendimi yakın hissettiğim parti MHP’dir demedi mi? Hem tutup ‘siyaset bitti’ diyecek ve hem de ‘MHP’ye yakınım’ diyecek, sonra da CHP’ye yamanmak için katakulli yapacaksın. Olmaz böyle tutarsızlık.

 

“BU KENTE AĞABEYLİK YAPIN”

Gezici Araştırma şirketinin araştırmasında “Soner Çetin’e yüzde 55, Aytaç Durak’a yüzde 10 ve “Zihni Aldırmaz’a da yüzde 9” oy verildiğine dikkat çeken Soner Çetin, gazeteci Soylu’ya “Keşke esnaflarımızı gezerken, mahalle toplantılarımızı yaparken yanımızda olsaydınız da kendi gözünüzle Soner Çetin’e gösterilen teveccühü görseydiniz ve vatandaşların ‘Aytaç Durak aday olursa oy vermeyiz, istifa ederiz’ dediğini duysaydınız” dedi ve Durak’a şu çağrıyı yaptı: Sayın Durak’ı uyarmak istiyorum. Eğer kendisine haksızlık yapıldığını düşünüyorsa gelsin bu kente ağabeylik yapsın. Çekil köşene, yeter artık…

“TARİHİ FARKLA SEÇİM ALACAĞIZ”

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Soner Çetin,  kendisine ait seçim bürosunda gerçekleşen röportajda “Sosyaldemokratlar kendi güçleriyle seçim alamazlar mı?” şeklindeki soruya da şu karşılığı verdi: Adana’da 25 yıl aradan sonra CHP rüzgârının estiğini görüyoruz. Siz de göreceksiniz biz bu seçimi eze eze ve tarihi fark yaparak alacağız.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık