Ana Sayfa Gündem Çocuklardan ASKİ'ye ''Su Yürüyüşü''

Çocuklardan ASKİ'ye ''Su Yürüyüşü''

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, çocuklara suya ulaşmaktaki zorluğu anlatabilmek için ‘’Su Yürüyüşü’’ düzenledi.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2016 Perşembe 01:01
Çocuklardan ASKİ'ye ''Su Yürüyüşü''

Bu sene ikincisi düzenlenen su yürüyüşünde, ilköğretim öğrencileri sırt çantalarında su taşıdı. Kaliteli suya ulaşmanın ne denli güç olduğu konusunda farkındalık oluşturulan etkinlikte, Adana Büyükşehir Belediyesi’nden yola çıkan öğrenciler 2 km boyunca su taşıdılar. Yürüyüş sırasında çocuklara bando takımı, su damlası şeklindeki maskotlar ve ambulans eşlik etti. ASKİ Genel Müdürlüğü binasına kadar süren yürüyüşte Genel Müdür Rahmi Pekar ve Adana ASKİ Spor oyuncuları, çocukları karşıladı.

Birleşmiş Milletler raporunda yer alan bilgiye göre kaliteli suya ulaşmak için dünyada ortalama 13 kilometre yol yüründüğü belirten ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, ‘’Bu bilgiden yola çıkarak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz etkinlik sayesinde suyun ne kadar değerli olduğunu çocukların pekiştirmelerini amaçladık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız suyu etkin ve bilinçli kullanmaları gerektiğini öğrenmelidir. Biz kurum olarak bu anlamda üzerimize düşeni yapıyoruz. Okullardaki eğitimlerimiz sayesinde de bilinçli nesiller yetişmesine katkı sağlıyoruz.’’ dedi.

2. Adana Su Zirvesi’nin hafta sonuna kadar çeşitli etkinliklerle devam edeceğini belirten Genel Müdür Pekar, su yürüyüşüne katılan duyarlı öğrencilere teşekkür etti. Akabinde Rahmi Pekar’dan madalya ve çeşitli hediyeler alan çocuklar da bundan böyle suyu verimli ve tasarruflu kullanacaklarının sözünü verdiler.

Daha sonra Genel Müdür Pekar, öğrencilere madalya ve çeşitli hediyeler verdi. Böylesine anlamlı bir organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Adana ASKİ Spor basketbol oyuncuları da çocuklara imzalı forma hediye etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık