Ana Sayfa Gündem Ç.Ü Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Seminerleri

Ç.Ü Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Seminerleri

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi” (ÇİSAM) tarafından “Çukurova Üniversitesi’nde İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu seminerler düzenlendi. Gönüllülük esasına dayalı seminerde alanında uzman birçok öğretim üyesi bilgilerini üniversite çalışanlarına aktardı.

Giriş Tarihi: 22 Haziran 2018 Cuma 10:17
Ç.Ü Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Seminerleri

Ocak ayından bugüne kadar 15 günde bir Perşembe günleri 12.30-13.15 saatlerinde yapılan seminerlerde, ÇÜ çalışanları için iş sağlığı ve güvenliği (İSG) nin önemi hakkında bilgiler paylaşıldı. Bugüne kadar yapılan toplantılarda “Ofis-Masa Başı Çalışmalarında İSG uygulamaları, Mesleki Göz Sağlığı ve Korunma, Yangın ve Tahliye, Gıda Güvenliğinde Doğru Bilinen Yanlışlar, Çalışma Hayatı ve Kadın, Mesleki İşitme Kayıpları ve Korunma, İSG Alanında Haklar ve Mesleki Sorumluluklar, Meslek Hastalıkları ve Korunma ile Mesleki Akciğer Hastalıkları ve Korunma” konuları işlendi. Seminer duyuruları Üniversitenin web sayfasında, afişlerle ve duyuru merkezden e-postalarla yapıldı.

 

Prof. Dr. Tanır: “Hocalarımızın Gönüllü Olmasıyla Seminerlere Başladık.”

ÇÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve ÇİSAM Müdürü Prof. Dr. Ferdi Tanır, seminerler hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Tanır, “Çukurova Üniversitesi İş sağlığı ve Güvenliği Araştırma Merkezi olarak üniversitemiz çalışanlarına yönelik iş sağlığı ve güvenliğinin genel seminer programlarını planladık. Özellikle Hacettepe Üniversitesi’ni ekolunu örnek aldık ve oradaki benzer programı burada gönüllülük esasıyla öğretim üyelerimize duyurduk, geçen yıl ekim- kasım ayında bu çalışmanın ön duyurusunu yaparak hocalarımızdan kimler gönüllü olur dedik. Sonuç olarak birçok hocamız bizlere dönüş yaparak destek olabileceklerini ilettiler. Daha sonra ÇÜ Akif Kansu ve Tıp Fakültesi Hipokrat konferans salonlarında gönüllü hocalarımızın desteğiyle seminerleri yapmaya başladık” dedi.

 

Seminerler Eylül Ayından İtibaren Devam Edecek

Prof. Dr. Tanır, 2018 yılında iki haftaya bir 18 seminer planladıklarını, bu seminerlerin Ocak ve Mayıs ayı arasında 10 tanesini tamamladıklarını söyledi. Prof. Dr. Tanır,  “Eylül ayından itibaren seminerlerin devam edeceğini bu seminerleri düzenlemekteki amaçlarının çalışanlara, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimiyle sınırlı kalmayarak daha geniş anlamda çalışan sağlığını ve kendi sağlıklarını iş yerinde korumalarını, haklarını, ödevlerini ve sorumluluklarını bilmelerini pekiştirmektir” dedi.

 

“Bugüne Kadar Seminerlere 250 Çalışan Katıldı.”

Prof. Dr. Tanır, bugüne kadar yaptığımız seminerlere 250 kadar çalışanımız katıldı bu sayı yılsonuna kadar en az 500 çalışana ulaşarak artacağına inandığını söyledi. Prof. Dr. Tanır ayrıca gelecek yıl için de planlamalarını yaptıklarını, İş Sağlığı ve Güvenliği seminerlerinin 2019 yılında da devam edeceğini belirterek tüm üniversite çalışanlarımızı bu seminerlere katılmaya davet etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

"Havai fişek kullanımı yasaklansın"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık