Ana Sayfa Gündem Çܒde ‘Dişe Diş Araştırma Günü’ Ödülleri Dağıtıldı

Çܒde ‘Dişe Diş Araştırma Günü’ Ödülleri Dağıtıldı

Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi geleneksel hale getirdiği ‘Dişe Diş Araştırma Günü’ etkinliğinin 2.’sini düzenledi. Adana Diş Hekimleri Odası başarılı bulunan projelere maddi destek verdi.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2016 Pazar 10:32
Çܒde ‘Dişe Diş Araştırma Günü’ Ödülleri Dağıtıldı

ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. H. Oğuz Yoldaş,  Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler ile Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Dt İzzettin Çamurdan, ve Dt. Nevin Kilecioğlu’nun yanı sıra akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri bir yıl boyunca diş hekimliği alanında yaptıkları araştırma ve inceleme konularını bir sunum haline getirerek sundu.

 

SAYI HER GEÇEN YIL ARTACAKTIR

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. H. Oğuz Yoldaş, ikincisini düzenledikleri ‘Dişe Diş Araştırma Günü’ etkinliklerini gelenekselleştirmek istediklerini söyleyerek etkinliğe 20 öğrencinin 6 proje ile katıldığını, bu sayının her yıl giderek daha da artacağını belirterek tüm proje sahiplerine, destek verenlere ve katılım gösteren oda yöneticilerine çok teşekkür ettiğini söyledi.

 

TEKNOLOJİ HIZLA GELİŞİYOR

Teknolojide makinelerin makinelerle konuştuğu çağa doğru gidildiğini ifade eden Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, yaptığı konuşmada ileri bilimci bir yazarın kitabından alıntı yaparak şöyle dedi: “Yıl 2100 sabah uyandım, yüzümü yıkadım, dişlerimi fırçalamaya başladım. Diş fırçamdaki mikro çipli kamera daha önceden tespit etmiş olduğu çürüğün artık bekleme süresinin geçtiğini tespit ederek akıllı telefonuma mesaj gönderdi. Akıllı telefonum da benim haftalık programımla diş hekimimin haftalık programını karşılaştırıp uygun olan üç tane seçenek getirdi. Ben de o randevulardan birini kabul ederek randevumu aldım ve diş hekimime gideceğim.” şeklindeydi. Günümüzde bir firma yeni çıkardığı şarjlı diş fırçasını tanıttı. Fırçanın özelliği; akıllı telefona bir program indiriyorsunuz. Program fırça ile bağlantı kuruyor. Telefonda mavi yüz çıkıyor, size o bütün mavileri beyaza çevirinceye kadar fırçalamanızı söylüyor. Akıllı telefon için de bir aparatları var onu da aynaya asıyorsunuz, ona bakarak dişlerinizi fırçalıyorsunuz. Teknolojinin bu kadar hızlı geliştiği bir ortamda mezuniyet sonrası sürekli diş hekimliği eğitiminin zorunlu hale getirilmesi gerekir. Biz bunu Adana Diş Hekimleri Odası olarak her gittiğimiz yerde söylüyoruz. Az önce projelerinizin bulunduğu kitapçıklara baktım. Gerçekten beklemediğim güzellikte. Başarılı buldum. Çok memnun oldum. Hepinizi kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

 

Dekan Yardımcısı Prof. Dr. H. Oğuz Yoldaş, Doç. Dr. Aslıhan Uzel ve Doç. Dr. Emre Benlidayı’nın Jüri olarak birinci seçtiği iki projenin belirlemesinin ardından Dt. Fatih Güler’in maddi desteği zarf içerisinde birinci seçilen proje sahipleri Sultan Yıldız, Reyhan Ece Yalçınkaya ve Ali Cem Ulubey’e diğer birinci seçilen proje sahipleri Sevilay Buğlu, Berna Tuna, Gamze Işık, H. Kübra Tansu, Eda Özdemir ve Nazmiye Bilir’e Prof. Dr. H. Oğuz Yoldaş takdim etti. Sponsor firmaların verdiği hediyeler yapılan çekilişler sonunda şanslı öğrencilere dağıtıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık