Ana Sayfa Eğitim Ç.ܒde ‘Engelli Eğitiminde Spor Materyalleri’ sergisi açıldı

Ç.ܒde ‘Engelli Eğitiminde Spor Materyalleri’ sergisi açıldı

Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü.) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda (BESYO) “Engelli Eğitiminde Spor Materyalleri” sergisi açıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin de katıldığı sergide yer alan materyaller katılımcılara BESYO öğrencileri tarafından uygulamalı olarak anlatıldı.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2013 Cuma 11:17
Ç.ܒde ‘Engelli Eğitiminde Spor Materyalleri’ sergisi açıldı

Proje Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Gonca İnce koordinatörlüğünde BESYO 4. sınıf Öğretmenlik Eğitimi Bölümü öğrencilerinin organize ettiği Engelli Eğitiminde Spor Materyalleri Sergisi’nde, ‘Down Sendromu’, ‘Otizm’, ‘Bedensel Engelli’, ‘Görme Engelli’ ve ‘İşitme Engelli’ gençlerin ebeveynlerine, geliştirilen materyallerle nasıl bir eğitim yapılabileceğiyle ilgili bilgiler verildi. 5 ayrı engelli gurubuna yönelik spor materyallerinin yer aldığı sergi üç hafta boyunca haftada bir gün açık kaldı. Sergide yer alan materyaller ise katılımcılara BESYO öğrencileri tarafından uygulamalı olarak 2’şer eğitsel oyunla anlatıldı.

Yrd. Doç. Dr. Gonca İnce bu projeyle engelli ve engelli olmayan bireylere, engelli eğitiminde kullanılabilecek spor materyallerini tanıtmayı amaçlarını belirterek, “Hedefimiz, farklı engelli gruplarının yeterliliklerine göre geliştirilen bu materyallerle nasıl bir eğitim yapılabileceğini anlatmak. Engelli bireylerin ebeveynlerine ise ev ortamında çocuklarının motor gelişimlerine, bedensel ve uzamsal farkındalıklarına, hareket (vestibuler sistem) ve dokunma (taktil) duyularının gelişimini destekleyen pratik ve ucuz materyallerle ne tip eğitsel oyunlar oynatabilecekleri konularında bilgi verip, farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul yaptırdı, oturmadığı lojmanda borçlu çıktı

Okul yaptırdı, oturmadığı lojmanda borçlu çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık