Ana Sayfa Gündem Çukurova Belediyesi’nden bir ilk daha‏

Çukurova Belediyesi’nden bir ilk daha‏

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, işsizlik sorununun çözümüne katkı yapmak için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. KOSGEB’le işbirliği yaparak kadınlara girişimcilik kursu vereceklerini müjdeleyen Çetin, ‘’Projelerimizle istihdama katkı sağlamanın gayreti içindeyiz’’ diye konuştu.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2015 Perşembe 10:28
Çukurova Belediyesi’nden bir ilk daha‏

Adana’nın işsizlikte Türkiye şampiyonu olduğuna dikkat çeken DABB ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ‘’Kısıtlı imkânlar ve borç yükü altındaki belediyeler işsizlik sorununu çözemez. Sadece belediyemize iş için başvuran insan sayısı 18 bini aştı. Ama biz yine de projelerimizle istihdama katkı yapmaya çalışıyoruz. Bu gayretlerimizden biri de KOSGEB onaylı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi olacak’’ dedi. KOSGEB’le çok yakın zamanda işbirliği protokolü yapılacağını müjdeleyen Çetin, ‘’Kendi işini kurarak kendi işlerinin patronu olmak isteyen kadınlarımıza yönelik girişimcilik eğitimleri vereceğiz. Böylece kadınların kendi çalışma ortamlarını kendilerinin kurmalarını sağlayacağız’’ diye konuştu.

 

HEM HİBE İMKÂNI VAR HEM FAİZSİZ KREDİ

 

Mart ve mayıs aylarında 2 adet girişimcilik kursu düzenleyerek toplamda 50 kişiye iş piyasasında yer edindirmeyi hedeflediklerini belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, şu bilgileri verdi: 50 kişiye toplam 70 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitiminin ardından iş planı hazırlamalarına destek olarak KOSGEB’in 30.000 TL’si hibe yani geri ödemesiz, 70.000 TL’si de 2 yıl içinde faizsiz, komisyonsuz bir şekilde geri ödeyecekleri banka kredisinden faydalanmalarına aracı olacağız. Eğitimlere mayıs ayından sonra da devam edeceğiz’’ dedi.

KOSGEB hibesi ile işyeri kurmak isteyen girişimci adayların 13 Şubat tarihine kadar Çukurova Belediyesi Halk Masasına başvurarak eğitim talep formunu doldurmaları gerekiyor. Katılımcılar herhangi bir ücret ödemeyecekler.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Emeklilere bayram ikramiyeleri 17-29 Temmuz'da yatırılacak

Emeklilere bayram ikramiyeleri 17-29 Temmuz'da yatırılacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık