Ana Sayfa Ekonomi Çukurova GİAD Adana’nın hayallerini kitaplaştırdı

Çukurova GİAD Adana’nın hayallerini kitaplaştırdı

Kuruluşunda çeyrek asıra yaklaşan Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD), Adana’da bir ilke imza atarak gerçekleştirdiği çalışmalarından biri olan Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması, ilk 40’a giren projelerin kitaplaştırılmasıyla sonlandırıldı.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2014 Salı 12:28
Çukurova GİAD Adana’nın hayallerini kitaplaştırdı

Faaliyetleriyle, etkinlikleriyle, toplantılarıyla Türkiye’de en fazla konuşulan sivil toplum kuruluşlarından biri olan Çukurova GİAD, Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması ile 2013’e de damgasını vurdu. Başvuruların 18 Nisan 2013 tarihinde sona erdiği yarışmaya 115 günde 206 fikir ve proje gönderildi.

 

Toplam 10 bin lira para ödüllü yarışmada ilk 5’e giren yarışmacılara ödülleri, 28 Mayıs 2013 tarihinde yapılan törenle verildi. Ödül törenin ardından ilk 40’a giren eserlerin kitaplaştırılması çalışmalarına başlandı. Yoğun ilgi ve beğeni gören yarışmaya, Adana’nın birçok mahallesinden, her kesimden ve her gelir kurumundan insanlar katıldı. Adanalıların hayallerinin, fikirlerinin, olmasını istedikleri projelerin yer aldığı yüzlerce sayfayı bulan projeler özetleştirildi. İllüstrasyonlar çizildi ve yarışma 110 sayfalık kitabın baskısıyla son buldu.

 

Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması’nı kitabın baskısını da gerçekleştirerek sonlandırmanın mutluluk ve gururunu yaşayan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, “Sanki, bir çocuğum daha doğmuş gibi mutluyum. Çünkü, bu kitapta Adana’nın geleceğine de damga vuracak projeler, Adanalıların istekleri, hayalleri var” dedi. Hayalimdeki Adana kitabından 1500 adet baskı yapıldığını bildiren Sakarya, şöyle konuştu:

 

“Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması'nda hedefimiz fikirlerin, projelerin ortaya çıkmasını sağlamaktı, bunda da başarılı olduk. Bizim Çukurova GİAD olarak hayalimiz gelecekte dünya kenti bir Adana’dır. Bunun için fikirlerini sorup, projelerini istediğimiz Adanalıların da katkısıyla gönderilen 206 fikir ve projeden jürinin değerlendirmesi sonunda ilk 40'a giren projeleri kitaplaştırdık. Bu kitabı, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Adana'yı temsil etmeye niyetli adaylarımıza, hatta sonraki genel seçimlerde milletvekili adaylarımıza, başbakanımıza, bakanlarımıza vereceğiz. Bu sayede, Adanalı'nın beklentilerini de iletmiş olacağız. Biz Çukurova GİAD olarak Adanalı’ya hayallerini, isteklerini sormakla kalmayıp, bunları kitap haline de getirdik. Şimdi sıra kentimizi yönetenlerin bu projeleri hayata geçirmelerinde. Doğup, büyüdüğümüz, doyduğumuz kentimize vefa borcumuzu ödemek için hizmetlerimizi sürdüreceğiz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AOSB Kuluçka Merkezi açıldı

AOSB Kuluçka Merkezi açıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık