Ana Sayfa Gündem Çukurova SKAL'dan 'Tarihi Adana Buluşmaları'

Çukurova SKAL'dan 'Tarihi Adana Buluşmaları'

Çukurova Skal tarafından düzenlenen ‘’Tarihi Adana Buluşmları’’ adlı toplantı Adana Müzesi’nde yapıldı. Çukurova SKAL Başkanı Meltem Özdemir, enlerin kenti olarak bilinen Adana’yı daha iyi nasıl tanıtabiliriz sorusuna yanıt arayarak kafa yorduklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2018 Cuma 10:48
Çukurova SKAL'dan  'Tarihi Adana Buluşmaları'

Çukurova SKAL(Turizm Profesyonelleri) Başkanı Meltem Özdemir, düzenleyecekleri çeşitli etkinlikleri Adana’yı en iyi şekilde tanıtacaklarını belirterek, ‘’Şehri tanıtmak bizim görevimiz’’ dedi.

Çukurova Skal tarafından düzenlenen ‘’Tarihi Adana Buluşmları’’ adlı toplantı Adana Müzesi’nde yapıldı. Çukurova SKAL Başkanı Meltem Özdemir, enlerin kenti olarak bilinen Adana’yı daha iyi nasıl tanıtabiliriz sorusuna yanıt arayarak kafa yorduklarını söyledi.

Çukurova SKAL gurubu olarak projelerinin onaylanmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirten Özdemir, ‘Milli Mensucat Müzesi’ni tanıtmak, katkı koymak, şehri tanıtmak, müze alışkanlığını geliştirmek en büyük hedefimizdir. İl ekonomisine katkı koyan bir yapımız var. Adana Kız Lisesi’nde, Adana Konağı’nda, Varda Köprüsü’nde ve Taşköprü’de teması Adana üzerine olan etkinlikler düzenleyeceğiz. Projelerimizi birlikte yapacağız’ dedi.

TARİ: SOSYAL MEDYA FENOMENLERİNİ ÖNEMSİYORUZ

Kültür ve Turizm İl Müdürü Sabri Tari ise Adana’nın festivaller kenti olduğunun altını çizdiği konuşmasında sosyal medya fenomenlerini önemsediklerini ve çağın artık sosyal medya üzerinden ilerleyen bir çağ olduğunu ifade etti. Adana’ya yönelik algı operasyonları geliştirip turizmi de böylelikle ayağa kaldırıp koşar adım hale getirmenin en büyük hedefleri olduğunu söyledi

GÖÇHAN: KÜRESEL TURİZMCİLİĞİN ADI SKAL

Çukurova SKAL üyesi turizmci Nesrin Göçhan da SKAL’ın vizyonu hakkında bilgiler verdi. SKAL’ın global bir ticaret birliği olduğunu kaydeden Göçhan, küresel turizmcilik adına SKAL’ı önemsediklerini söyledi. Göçhan, Türkiye’de toplam 17 SKAL Kulübü’nün olduğunu ve Çukurova SKAL’ın ise 27 Eylül 2001’de kurulduğunu ifade etti.

UYGUR: ENDEMİK BİTKİ MÜZESİ KURULACAK

Dr. Haluk Uygur’un ‘bugün bir rüya gördüm. Kuşlar güneşe doğru uçuyorlardı’ temalı bugüne kadar yaptığı çalışmalarından özetler sunduğu konuşmasında vurguladığı en önemli konu ‘Adana’nın organize olarak var olan değerleri kullanması’ olduğuna işaret etti. Uygur, Adana’nın endemik bitkilerini araştırdıklarını, Ç.Ü. Eczacılık Fakültesi’nin bünyesinde HERBERYUM Müzesi oluşturacaklarını ve inşaatının devam ettiğini belirterek ‘Bizim verdiğimiz 2 bine yakın endemik bitkilerin fotoğrafları var. Bu sayıyı 3 bine ulaştıracağız’ dedi.

İDEMCİ: TANITIM EKSİKLİĞİMİZ VAR

Adana Bölgesel Turist Rehberler Odası Başkanı Kudret İdemci de, güzel topraklara sahip olan Adana’nın en büyük değerlerinden birisi olan Ramazanoğlu Konağı’nın ilgisizlik yüzünden kapatılma durumuna geldiğini ve bunun da üzücü olduğunu söyledi. Deste verilmesi gereken turizm konusunda rehberler olarak karşılaştıkları güzelliklerden örnekler veren İdemci ‘Tanıtım eksikliğimiz var. Gençleri turizm konusunda yönlendirip bu yarının güvencesi olan arkadaşlarımızı aşılamamız gerekiyor’ dedi.

.

Daha sonra Çukurova SKAL Başkanı Meltem Özdemir, Sabri Tari, Nesrin Göçhan, Haluk Uygur ve Müze Müdürü Nedim Dervişoğlu’na plaket takdim etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Huzurevi’nde aşure günü etkinliği

Huzurevi’nde aşure günü etkinliği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık