Ana Sayfa Eğitim Çukurova Üniversitesi’nde İlk Kayıt Heyecanı

Çukurova Üniversitesi’nde İlk Kayıt Heyecanı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı kayıtları başladı. Akademik ve idari personel, bu yıl Çukurova Üniversitesi’ni kazanan öğrencileri karşılayarak en iyi şartlar ve ortamda, sorunsuz bir şekilde kayıt yapmalarını sağlıyor. Bugün başlayan kayıtlar 7 Eylül’de sona erecek. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2018 Pazartesi 11:08
Çukurova Üniversitesi’nde İlk Kayıt Heyecanı

Ü Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Salonu ile Ceyhan Mühendislik Fakültesi, Kozan İşletme Fakültesi, Ceyhan Veteriner Fakültesi, Kozan, Karaisali, İmamoğlu, Ceyhan, Yumurtalık ve Pozantı Meslek Yüksekokullarında ilk kayıt heyecanı yaşandı. Kayıtlar, 3-7 Eylül tarihleri arasında fakültelere göre belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecek. Kayıt merkezine gelerek kayıt yaptıracak adayların kayıt işlemlerihttp://www.cu.edu.tr/tr/HaberDetay.Aspx?id=22283 linkteki listede yer alan tarihlere göre yapılacak.

 

8 Bin 851 Öğrenci Çukurova Üniversitesine Kayıt Yaptırma Hakkı Kazandı.

Eğitimden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Genel Sekreter Nazan Karataş ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Nazım Altan ilk gün kayıt yaptıran öğrenci ve aileleriyle bu heyecana ortak oldu.

Prof. Dr. Erdoğan kayıt sistemi ile ilgili velilere ve öğrencilere bilgi vererek numaratörlü sıra sistemi ile seri şekilde sorunsuz kayıtların yapıldığını söyledi. Prof. Dr. Erdoğan, “Sizlere iyi bir kayıt ortamı sunabilmek için tüm ekip olarak gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Sıkıntısız, sorunsuz bir ortamda kayıtlarımızı gerçekleştireceğiz.” dedi. E-devlet üzerinden de elektronik olarak kayıt imkânı sunulduğunu hatırlatan Prof. Dr. Erdoğan, üniversite ve kent ile ilgili bilgilendirme stantlarının kurulduğunu ve bu stantlardan öğrencilerin bilgi almasını istedi.   

 

İlk Kaydı Tıp Fakültesi’ne Prof. Dr. Şeref Erdoğan Yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Erdoğan ilk kayıt sırasını alan Tıp Fakültesi öğrencisi Mehmet Enes Bakıcı’nın kaydını yaptı. Stantları tek tek gezen Prof. Dr. Erdoğan, kayıt işlemlerini yapan personel ve öğrencilerle sohbet etti.

 

Öğrencilerin Rahat Bilgi Alabilmesi İçin Stantlar Kuruldu.

Öğrencilerin kolay şekilde kayıt yaptırabilmeleri için danışma masaları kurularak sıra numaraları verildi. Öğrenciler sırayla kayıt olacakları bölümün standına gelerek bir dakikadan kısa süren işlemlerini tamamlayarak kayıt oldu.

Kayıt sonunda öğrencilere Çukurova Üniversitesi tarafından çeşitli hediyeler verilirken, kurulan bilgilendirici stantlarda da öğrencilerin Üniversite hakkında bilgi alması sağlandı.

Kayıt işlemleri için öğrencilerin http://www.cu.edu.tr adresinden detaylı bilgi alınabilecek. 2018-2019 Öğretim Yılı Güz Yarıyılı ders kayıtları ise 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında https://login.cu.edu.tr web adresi üzerinden yapılacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Güney Adana'ya 100 bin kitap

Güney Adana'ya 100 bin kitap

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık