Ana Sayfa Gündem Çukurova’da asansörlerin denetimini MMO yapacak

Çukurova’da asansörlerin denetimini MMO yapacak

Çukurova Belediyesi ile TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi arasında Çukurova Belediyesi sınırları içindeki asansörlü binaların asansörlerinin yıllık kontrolü hakkında işbirliği protokolü imzalandı.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2013 Pazartesi 12:11
Çukurova’da asansörlerin denetimini MMO yapacak

Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, imza töreninde yaptığı konuşmada,  asansördeki küçük bir hatanın veya bozukluğun insan hayatına son verebileceğini, olası bir asansör kazasını önlemenin de sıkı denetim ve kontrollerden geçtiğini belirtti. Belediye hizmetlerini sivil toplum kuruluşları ve halkın katılımı ile yönetmeye büyük özen gösterdiklerini söyleyen Arıkan, “Olası bir kazada yaralanma ve can kayıplarına yol açan asansör kazalarının önlenmesi aşamasında Makine Mühendisleri Odası ile ortak bir protokol imzaladık. Asansörlerin periyodik bakımları ile ilgili vatandaşlarımız hem bize hem de protokol imzaladığımız oda yöneticilerine yardımcı olmalarını istiyorum. Bakımlar ile vatandaşlarımız endişe ve kaygıdan da kurtulmuş olacak” dedi.


MMO Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı, imzalanan protokol ile Çukurova İlçe Belediye sınırlarındaki asansörlü binaların asansörlerinin yapı kullanma iznine esas teşkil eden tescil belgesi (işletme ruhsatı) verilmesinde mühendislik hizmetlerini oda olarak vereceklerini söyledi. Çukurova’da geçen yıllarda da aynı hizmeti verdiklerini, atılan imzalarla protokolün yenilendiğini belirten MMO Şube Başkanı Atıcı, “Çukurova ilçesinde toplam 3 bin 806 binada asansör var. Teknik ekiplerimiz tarafından düzenli olarak denetimleri yapılıyor.“ dedi.
Protokol imza törenine, Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Demirhan,  MMO Adana Şube Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Atıcı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdal Taş, Yönetim Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi ve Şube Müdürü Elif Doğruyol katıldı.


MMO Adana Şube Başkanı Atıcı,  Adana’nın Çukurova,  Yumurtalık, Karaisalı, Hatay’ın İskenderun veKaraağaç ilçe belediyelerinde hem yıllık hem ruhsat kontrolleri protokollerinin, Osmaniye Belediyesi, Kadirli Belediyesi ve Adana’nın Kozan, ve Karataş İlçelerinde yıllık kontrol protokollerinin, Adana’nın Yüreğir, İlçesinde ise sadece ruhsat kontrollerine yönelik protokollerin imzalandığını kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Aladağ’ın içme suyu sorunu sona eriyor

Aladağ’ın içme suyu sorunu sona eriyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık