Ana Sayfa Gündem Çukurova'da ruhsata ''engelsiz'' şartı

Çukurova'da ruhsata ''engelsiz'' şartı

Adana’da Çukurova Belediyesi ilçede yeni açılacak işyerlerinin “engelsiz olma” şartıyla ruhsat alabileceği bir dönem başlatıyor.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2016 Pazar 19:47
Çukurova'da ruhsata ''engelsiz'' şartı

Halk Günü’nde vatandaşlara seslenen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Çukurova’da işyeri açmayı düşünenler ruhsat almak istiyorlarsa engellileri düşünerek tasarım yapacaklar; asansörlerin düğmeleri bile engellilere göre ayarlanacak” diye konuştu.

ASANSÖRLER DE ‘ENGELSİZ’ OLACAK

Adana’nın Çukurova ilçesinde engelli vatandaşlar için önemli bir düzenleme daha hayata geçirilecek. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Halk Günü’nde yaptığı açıklamada “Bugüne kadar engelli vatandaşlarımız için yaptığımız çalışmalara önemli birini daha ekliyoruz. İşe asansörlerden başlıyoruz. İşyeri ya da apartmanların asansörlerinin ‘çağır’ düğmesi görme engelli vatandaşlar da düşünülerek özel alfabeyle hazırlanacak. Çukurova’da işyeri açmak üzere ruhsat almak isteyenler engelsiz işyeri şartını yerine getirmiş mi getirmemiş mi ona bakılacak; engelli rampası, engelli tuvaleti olmayan işyerine ruhsat vermeyeceğiz” diye konuştu.

“KEDİLERİ SİZ BESLEMEYİN, BİZ BESLERİZ”

Bazı vatandaşların kedileri beslemek amacıyla sokaklara bıraktıkları kimi yiyeceklerin hem görüntü hem de koku açısından ciddi sorun ve yakınmalara yol açtığına dikkat çeken Çukurova Belediye Başkanı Çetin, iyi niyetle kedi besleyen vatandaşlara “Ne olur kedileri siz beslemeyin” diye çağrı yaptı. Çetin şöyle dedi: Ortalık pis görüntü ve kokudan geçilmiyor. Veteriner müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz özel ekipler kedileri kuru mamayla besleyecek. Yiyeceklerin parklarda ortalığa saçılmasına neden olan görüntülere engel olacağız. Kedi seven vatandaşlarımız rahat olsunlar; kedileri biz besleyeceğiz.”

ÇUKUROVA SİNEMA ATÖLYESİ BAŞLIYOR

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, vatandaşların çeşitli konulardaki talep, şikâyet ve teşekkürlerini dile getirdiği Halk Günü’nde Çukurova Sinema Atölyesi kurulacağını müjdeledi. Adana’nın sadece tarım ve sanayinin değil, aynı zamanda kültür ve sanatın da bir zamanlar başkenti olduğunu ifade eden Çetin, “Mayıs ayında başlatacağımız Çukurova Sinema Atölyesini İstanbul Kültür Üniversitesi’yle birlikte hayata geçireceğiz. Teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı eğitimin de verileceği atölye sonunda iki de film çekimi gerçekleştirilecek. Atölyeye sadece 30 öğrenci alınacak” diye bilgi verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık