Ana Sayfa Gündem Çukurova'nın filizleri yayılıyor

Çukurova'nın filizleri yayılıyor

Çukurova Belediyesi’nin hazırladığı ‘Çukurova’nın Filizleri’ projesi Adana’daki bir mahallede daha halka anlatıldı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, gönüllülük esasına dayalı proje için “Bir gencin eğitimine katkı yapmak istemez misiniz” diyerek vatandaşlardan destek istedi.

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2016 Pazar 11:59
Çukurova'nın filizleri yayılıyor

Yoksul üniversite öğrencilerini okutmak amacıyla İzmir’de Karşıyaka ve Ankara’da Çankaya belediyeleri tarafından hayata geçirilen proje için Adana’da Çukurova Belediyesi de harekete geçti. Mahalle toplantıları yaparak halkı bilgilendiren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, apartman yöneticilerine “Tamamen gönüllü bir bağış olacak. Ayda en az 20 lira vereceğiz ve çalışkan ama ihtiyacı olan bir evladımızı daha okutmanın huzurunu yaşayacağız’’ diye seslendi.

HİÇBİR SİYASİ AYRIM OLMAYACAK

Belediye olarak organizasyonu üstlendiklerini anlatan Başkan Soner Çetin, Yurt ve Mahfesığmaz mahallelerinin ardından gittiği Güzelyalı Mahallesi Uğur Mumcu Bulvarı’ndaki bir pastanede projeyi apartman yöneticilerine anlattı. “Bir sitede bir kişi bile ‘ben varım’ diyorsa ciddiye alalım; damlaya damlaya göl olsun” diyen Başkan Çetin, “Biz öğrencilerimiz ve ailelerinin siyasi görüşü için hiçbir ayrım yapmayacağız. Vatana, millete düşman olmasın ama çalışkan olsun ve ayda vereceğimiz 250 liraya ihtiyaç duyan biri olsun yeter” dedi.

HAYRIN GİDECEĞİ EN GÜZEL YER

Toplantıya katılan apartman yöneticileri oybirliği ile projeye destek olacaklarını söylerken eski belediye meclis üyelerinden Ömer Seyfettin Turan, “Eğitime ve öğrencilere yapılacak yardım en hayırlı yatırımdır. Ben ve biz varız” diyerek projeyi olumlu bulduğunu söyledi. Eski Seyhan Belediye Meclisi üyesi Faruk Bozkurt da Başkan Soner Çetin’e “Böyle anlamlı ve duyarlı bir projeyi hazırladığı için” teşekkür etti. Toplantıya Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Yasemin Özer de katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karavancılar ‘’Karavan park’’ istiyor

Karavancılar ‘’Karavan park’’ istiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık