Ana Sayfa Eğitim Ç.Ü'nün 40. Kuruluş yıldönümü festival havasında kutlanıyor

Ç.Ü'nün 40. Kuruluş yıldönümü festival havasında kutlanıyor

Akademisyen, öğrenci ve çalışanlarından aldığı güçle Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 500 içerisinde, ülkemiz sıralamalarında da ilk 5’te yer alan Çukurova Üniversitesi’nin (Ç.Ü.) 40. Kuruluş Yıldönümü sanatsal etkinliklerle kutlanıyor. 22 Kasım’da Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Toğrul Ganiyev konseriyle start verilen kutlamalar 30 Kasım’da yapılacak ‘40. Yıl Kutlama Töreni’ ile sona erecek.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2013 Pazartesi 14:02
Ç.Ü'nün 40. Kuruluş yıldönümü festival havasında kutlanıyor

Ankara ve Atatürk Üniversitelerine bağlı olarak 30.11.1973 tarihinde Ziraat Fakültesi ve Tıp Fakültesi ile eğitim öğretim hayatına başlayan Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü.) 40 yaşında. Bölgesinde yeni üniversitelerin kurulmasına da katkıda bulunan Çukurova Üniversitesi, modern binaları, laboratuvarlar ve eğitim-öğretim araçlarıyla donatılmış derslikleri, Araştırma ve Uygulama Merkezleriyle çağdaş eğitim ve öğretimin simgesi. İki fakülte ile eğitime başlayan Üniversite bugün 16 Fakülte, 5 Yüksekokul, 13 Meslek Yüksekokulu, 1 Devlet Konservatuvarı ve 3 Enstitüde bilgili ve nitelikli gençler yetiştirmeye devam ediyor. 25 Araştırma ve Uygulama Merkezinde ise ülkemizin ihtiyaç duyduğu çeşitli araştırma ve bilimsel faaliyetlere de ev sahipliği yapan Çukurova Üniversitesi’nin 40. Yıl Kuruluş Yıldönümü çeşitli sanatsal etkinliklerle kutlanıyor.

KUTLAMALAR ÇDSO VE GANİYEV KONSERİYLE BAŞLADI

40. yıl kutlama etkinliklerine 22 Kasım’da Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Toğrul Ganiyev konseriyle start verildi. Ç.Ü. Kongre Merkezi’ndeki konsere Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’ın yanı sıra, kent protokolü, akademisyenler, öğrencilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Muhteşem Konserin ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Şef David Mukeria ile Solist Toğrul Ganiyev’e plaket ve çiçek takdim etti.

Ç.Ü. AKADEMİK QUARTET VE Ç.Ü THM ORKETRASINDAN MUHTEŞEM KONSER

Kutlamaların bir başka adresi ise Mithat Özsan Amfisiydi. Ç.Ü. Devlet Konservatuvarı Akademik Quartet ve Ç.Ü. Kültür Müdürlüğü Türk Halk Müziği Orkestrası konseri izleyenlerden yoğun ilgi görürken, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar sanatçılara konser sonunda teşekkür belgesi verdi.

ADANALILAR, Ç.Ü. TSM KOROSU VE EDA KARAYTUĞ KONSERİNDE BULUŞTU

40. yıl kutlamalarının üçüncü gününde ise Çukurova Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu birbirinden güzel eserleri seslendirirken Adanalılar Eda Karaytuğ ile kulaklarının pasını attı. Duygusal ve hareketli birçok eseri Adanalılarla birlikte seslendiren Karaytuğ ve TSM Korosu izleyenlerden büyük alkış aldı. Konser sonunda Çukurova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Koro Şefi Şükrü Birbaş ve Solist Eda Karaytuğ’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

ETKİNLİKLER ÜCRETSİZ

Tüm Adanalıların davetli olduğu ve ücretsiz gerçekleşen Ç.Ü. Kongre Merkezi’ndeki Çukurova Üniversitesi 40. Yıl etkinlikleri; “25 Kasım Pazartesi Mersin Devlet Opera ve Balesi'nin ‘Seslerle Anadolu Adlı’ temsili”, “26 Kasım Salı Adana Devlet Tiyatrosu’nun 'Fadik Kız' adlı oyunu”, “28 Kasım Perşembe Ç.Ü. Türk Halk Müziği Korosu ve Mustafa Özarslan Konseri”, “29 Kasım Cuma Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Hacı Sabancı'yı Anma Konseri” ile devam edecek. Etkinlikler, 30 Kasım Cumartesi günü ise “40. Yıl Kutlama Töreni”ile sona erecek. Saat 16:00’da Ç.Ü. Kongre Merkezi’nde yapılacak olan 40. Yıl Kutlama Töreninde açılış konuşmaları ve 40. yıl plaket takdiminin ardından Bülent Ortaçgil sevenleriyle buluşacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KYK kredileri karşılıksız verilmeli

KYK kredileri karşılıksız verilmeli

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık