Ana Sayfa Gündem ÇYDD: "Mumcu'nun acısını ilk günkü gibi hissediyoruz"

ÇYDD: "Mumcu'nun acısını ilk günkü gibi hissediyoruz"

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çukurova Şube Başkanı Sibel Özgümüş, yaptığı yazılı açıklamayla 21 yıl önce katledilen gazeteci Uğur Mumcu'nun acısını ilk günkü gibi yüreklerinde hissettiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2014 Perşembe 21:24
ÇYDD:

ÇYDD Çukurova Şube Başkanı Sibel ÖZGÜMÜŞ; “ 21 yıl önce 24 Ocak 1993 günü Atatürkçü, demokrat bir aydınımızı, sevgili Uğur Mumcu’yu,  henüz 51 yaşında iken alçakça bir suikast sonucu kaybetmiştik. Bu olayın derin acısını ve o karanlık dönemde haince suikastlarda yitirdiğimiz değerli demokrasi şehitlerimizin acısını ilk günkü gibi yüreğimizde hissediyoruz.

Akademisyen, araştırmacı, yazar Uğur Mumcu araştırmaları, fikirleri ve kitaplarıyla toplumun güçlü ışığı olmuş, sloganlarla savunulan ideolojilerin çarpıştığı,  Atatürk’ün ağır şekilde eleştirildiği o karanlık dönemde gerçek bilgileri, gerçek demokrasiyi hukuk devletini, insan haklarını ve Atatürkçülüğü anlatarak toplumun gönlünde taht kuran bir önder olmuştur. O, toplumun özellikle gençlerin örnek aldığı namuslu bir Atatürkçü ve özgürlükçü bir demokrattır.”

ÇYDD Çukurova Şube Başkanı  ÖZGÜMÜŞ; “Onun “Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz.” sözü,  bir ilke olarak yerini almıştır. ”Bir kişiye yapılan haksızlık, bütün topluma karşı işlenmiş bir suçtur.” diyen Uğur Mumcu, Atatürk Devrimleri ve laikliği çağımızın gelişmiş demokrasisi ve insan hakları anlayışıyla bütünleştirmeyi başaran, yürekli, özverili, namuslu bir demokrat ve hukuk devleti savunucusudur.”

“Uğur Mumcu’nun uğruna hayatını kaybettiği fikirler, ondan güç alan milyonlarca yurtsever tarafından sürdürülmektedir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ahırlar kedilere kaldı

Ahırlar kedilere kaldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık