Ana Sayfa Yaşam ÇYDD'li gençler, Bisiklet Yolu ihtiyacına dikkati çekti

ÇYDD'li gençler, Bisiklet Yolu ihtiyacına dikkati çekti

ÇYDD’li gençler bisiklet kazalarına ve bu kazaların nedenini oluşturan bisiklet yolu ihtiyacına dikkati çekmek için 11 Ocak Cumartesi günü Adana’nın “Çamlık” bölgesinde bir etkinlik düzenlediler.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2014 Pazar 20:29
ÇYDD'li gençler, Bisiklet Yolu ihtiyacına dikkati çekti

ÇYDD Çukurova Şubesi Gençlik Kolaylaştırıcısı Tuğçe Boğa, etkinlik öncesi yaptığı açıklamada; bisikletin sadece bir spor olmadığı, günlük yaşantımızda ve hayatın her alanında kullanılan bir araç olduğu konusuna dikkat çekti.    
“Bisikletleri ile okula giden öğrenciler ve hizmet sektöründe çalışanlar düşünüldüğünde oldukça kalabalık bir bisiklet trafiği olduğu görülecektir,” diyen Boğa, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her şeyden önce çağdaş şehircilik anlayışında bisiklet yollarının ayrı olduğunu görüyoruz. Güvenli yollara kavuşmak önceliğimiz. Ancak mevcut trafik içerisinde de araç sürücülerinin bisikletlilere saygı duymasını,  kasklarından başka korumaları olmayan bisiklet sürücülerinin de mevcut yolda haklarının olduğunu vurgulamak istedik.”

Artan bisiklet kazalarının ortadan kalkmasını, bunun için de araç sürücülerinden daha dikkatli olmalarını beklediklerini söyleyen gençler,  konuya dikkat çekmek için Turgut Özal Bulvarı üzerinde toplu olarak bisiklet kullandılar. “Bisikleti gerek spor gerekse ulaşım amaçlı olarak kullanan insanlarımızın yaşadığı sorunların azalması için, belediyelere, bisiklet yollarına ihtiyaç olduğunu hatırlatmak istiyoruz,” diyen gençler, etkinliklerine destek veren Adana Bisiklet Topluluğu (ABİT) Başkanı İzzet Altınsoy ve arkadaşlarına da teşekkür ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüreğir’de hayata engel yok

Yüreğir’de hayata engel yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık