Ana Sayfa Yaşam Dahi çocuklar Adana’da buluşuyor

Dahi çocuklar Adana’da buluşuyor

Üstün zekalı ve yetenekli çocuklar “Gkids” çatısı altında toplanıyor. Adana’da ilk kez gerçekleştirilen projede Prof. Dr. Şükrü Uğuz ve Ece Edil Akman’la birlikte üstün zekalı çocukların eğitimine yıllarını vermiş öğretmenler bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2014 Çarşamba 18:16
Dahi çocuklar Adana’da buluşuyor

“Başıma icat çıkarma” gibi özlü deyişlerle büyütülen bu çocuklar, çoğu zaman farkına varılmadan “problemli” zannedilerek bir kenara itilebiliyor. Üstün zekalı ve yetenekli bu çocukların köreltilmeden desteklenebilmeleri için öncelikle fark edilmeleri, sonra uygun destek eğitimleri almaları gerekmektedir.  Adana ve Mersin’de yapılan toplantılarda psikologlar ve psikolojik danışmanlar konuyla ve süreçle ilgili bilgilendirildi.

Yarım günlük eğitim programlarının hafta sonları Çukurova Üniversitesi Uzay Araştırma Merkezi'nde (UZAYMER) yapılacağı öğrenildi. Daha çok uygulama ve deneyler gibi yaşantısal öğrenme araçlarının kullanılacağı bu eğitimlerde ayrıca, yaratıcı düşünce, drama, liderlik, kendini açıkça ifade edebilme gibi etkinlikler de yer alacak.

Çocukların üstün zekalı ve yetenekli olduklarını anlamada ebeveynlere ve öğretmenlere önemli bir görev düşmektedir. Zeka ve yetenek doğru yönlendirilebildiği sürece değer kazanır. Daha anlamlı ve kaliteli bir hayat yaşayabilmelerini sağlayabilmek için dahiler bir araya toplanıyor. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi gkidscenter.com adresinden alınabilir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza’da onur ödülleri açıklandı

Altın Koza’da onur ödülleri açıklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık