Ana Sayfa Yaşam “Deliler Evi” adlı oyun, Cep telefonu ışığında sahnelendi

“Deliler Evi” adlı oyun, Cep telefonu ışığında sahnelendi

Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi ilginç bir tiyatro gösterisine ev sahipliği yaptı. Üniversitenin Tiyatro Kolu tarafından hazırlanan “Deliler Evi” adlı oyun, elektrik kesildiği için izleyicilerin cep telefonlarından yansıyan ışıklar altında sahnelendi. Sahnenin profesyonelleri ve onları izleyenlerin katkısıyla gerçekleşen oyunda, sanatçılar büyük alkış aldı.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2014 Salı 11:32
“Deliler Evi” adlı oyun, Cep telefonu ışığında sahnelendi

Çukurova Üniversitesi Tiyatro Kolu tarafından hazırlanan oyuna ilgi oldukça yoğundu. Oyunun perde denilmesine dakikalar kala elektriklerin kesilmesi, oyunun sahnelenmesini engelleyemedi. Durumu fark eden üniversiteli izleyiciler, cep telefonlarının ışıklarını açarak arkadaşlarına destek verdi. Durum böyle olunca da, izleyiciler kendini bir anda tiyatro oyununun içinde buldu.

Sahnenin Profesyonelleri Ayakta Alkışlandı

Seyircilerden büyük bir kısmının hemen sahnenin ön tarafına geçip cep telefonlarının ışığını oyunculara yöneltmesiyle, ortam bir anda aydınlandı ve oyuna perde denildi.  Dizlerinin üzerinde yere çöken izleyicilerin, oyunculara ışık tutmak için verdiği çaba ise diğer izleyicilerin gülümsemesine neden oldu. Hal böyle olunca da sahnedeki oyuncular repliklerinde bol bol doğaçlama yapmak zorunda kaldı. Ancak her şeye rağmen “Deliler Evi” adlı komediyi büyük bir ustalıkla sahneleyen Çukurova Üniversitesi Tiyatro Kolu öğrencilerinin bu performansı ayakta alkışlandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ç.Ü’de ‘10. Geleneksel Anestezi Günleri’

Ç.Ü’de ‘10. Geleneksel Anestezi Günleri’

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık