Ana Sayfa Siyaset Demirçalı: ''Yardımlarda AKP’li Belediyeler Öncelikli mi?''

Demirçalı: ''Yardımlarda AKP’li Belediyeler Öncelikli mi?''

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, yardımların Anayasaya, kanunlara ve etik kurallara bağlı kalınarak yapılması, herhangi bir ideolojik, siyasi ve ticari amaç güdülmeden desteklenmesi gerektiğini belirterek, Kültür ve Turizm bakanı Ömer Çelik’e, “Yapmış olduğunuz yardımların ve desteklemelerin birçoğunun, AKP’li belediyelerden oluştuğu iddiası doğru mudur?” diye sordu.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2014 Çarşamba 13:28
Demirçalı: ''Yardımlarda AKP’li Belediyeler Öncelikli mi?''

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, yardımların Anayasaya, kanunlara, etik kurallara bağlı kalınarak yapılması, herhangi bir ideolojik, siyasi ve ticari amaç güdülmeden desteklenmesi gerektiğini söyledi. Demirçalı, Kültür ve Turizm bakanı Ömer Çelik’e, “Yapmış olduğunuz yardımların ve desteklemelerin birçoğunun, AKP’li belediyelerden oluştuğu iddiası doğru mudur?” diye sordu.

Ali Demirçalı, TBMM Başkanlığına Kültür ve Turizm bakanı Ömer Çelik tarafından yazılı yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, kültürel alanlardaki faaliyetleri desteklemek ve teşvik etmek için uygun görülen kurum ve kuruluşlara nakdi ve ayni yardımlar yapıldığını anımsattı. CHNP Milletvekili Ali Demirçalı’nın Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’ten yazılı yanıt istediği sorular şöyle:

“1-Bakanlık görevinize başladığınız tarihten önergeme cevap vereceğiniz tarihe kadar geçen sürede, Adana ilinde kamu kuruluşları, vakıflar ve özel şahıslara yönelik kaç adet destek sözleşmesi düzenlenmiştir?

2-Destekleme faaliyetlerine Ödenen toplam para miktarı nedir? Kimlere yapılmıştır?

3-Yapılan bu destekleme faaliyetlerinde, hakkaniyet ölçüsünün korunması için ne gibi koşullar aranmaktadır?

4-Yapmış olduğunuz yardımların ve desteklemelerin birçoğunun, AKP’li belediyelerden oluştuğu iddiası doğru mudur?

5-Bugüne kadar kaç AKP’li belediye başkanına ayni ve nakdi yardım yapılmıştır?

6-Bugüne kadar yapılan bu destekleme ve yardımlardan dolayı sözleşme kurallarına uymadıkları için taraflar arasında, fesih edilen sözleşmeler bulunmakta mıdır?”


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ülkenin gerçek gündemi geçim

Ülkenin gerçek gündemi geçim

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık