Fikret Yeni
Zeydan Karalar

Ana Sayfa Gündem Demirtaş, Yılan Kale'de incelemelerde bulundu

Demirtaş, Yılan Kale'de incelemelerde bulundu

Vali Mahmut Demirtaş, TİGEM Çukurova Tarım İşletmesi'ni ziyaretinin ardından, Kültür ve Turizm Başkanlığı'nın destekleriyle restorasyon çalışmaları tamamlanan Yılan Kale'de incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2018 Pazar 14:58
Demirtaş, Yılan Kale'de incelemelerde bulundu

Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Sabri Tari'nin de hazır bulunduğu incelemeleri sırasında Yılan Kale'de gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarını inceleyen Vali Mahmut Demirtaş,  kentin sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerin korunup yaşatılarak geleceğe taşınmasının büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

 

Tarih boyunca birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapan Adana'nın; zengin mutfağının yanı sıra pek çok doğal, tarihi ve kültürel değere sahip olduğunu ifade eden Vali Demirtaş, Yılan Kale'den yerli ve yabancı misafirleri kentin güzelliklerini keşfetmeye davet etti.

 

Vali Mahmut Demirtaş, Yılan Kale'deki incelemelerinin ardından, bir tepenin eteğinden çıkan suyun kokusu geniş bir alana yayıldığı için Kokar Pınar  İçmesi olarak tanımlanan ve bir çok hastalığa iyi geldiğine inanılan şifalı su bölgesini gezerek  yetkililerden bilgi aldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti

Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık