Ana Sayfa Eğitim DP İl Başkanı Köylü'den Öğretmenler günü mesajı

DP İl Başkanı Köylü'den Öğretmenler günü mesajı

Demokrat Parti Adana İl Başkanı Fatih Köylü, AK Parti iktidarının iş başına geldiği günden bu yana yaptığı uygulamalarla öğretmenlerimizin içinde bulunduğu şartları daha da kötüleştirdiğini ve mesleğini yapamaz duruma getirdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2013 Cuma 14:44
DP İl Başkanı Köylü'den Öğretmenler günü mesajı

Demokrat Parti (DP) Adana İl Başkanı Fatih Köylü, öğretmenlerimizin zor şartlar altında mesleklerini sürdürmeye ve Türkiye'nin geleceği olan çocukları eğitmeye çalıştıklarını söyledi.

Yayınladığı mesajla, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlayan Köylü, her türlü zorluklarla mücadele eden öğretmenlerin her türlü övgüyü hak ettiğini belirtti.

Köylü iktidarın, "Bana bir harf öğretenin kölesi olurum" bakış açısının hakim olduğu medeniyetten gelen Türk toplumunun öğretmenlik mesleğine verdiği kutsallığı zedelemek istediğini  ifade etti.

 

Türk Milletinin öğretmenliğe  her zaman saygı ve minnet duyacağını dile getiren Köylü, " Bize kim bir şey öğretirse ona karşı minnet ve borçluluk duyuyoruz. Sadece bilgi almadık, aynı zamanda ahlaka, davranışa ilişkin bir takım temel değerleri de onlardan öğrendik. Evin yanı sıra insanın sosyalleştiği en önemli mekan okul, en önemli insanlar öğretmenlerdir dedi.Elbette öğretmenlerimize karşı da hiç ödenmeyen, ödenmeyecek olan bir borçluluk hali içindeyiz. Buna karşı yapacağımız mukabele, onları saygı ve sevgi ile anmak, tüm öğretmenleri kendi öğretmenlerimizin şahsında görmek, tüm öğretmenleri aynı kutsal dünyanın insanları şeklinde değerlendirmek olmalıdır" dedi.

Köylü,” Tüm Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyor nice 24 Kasımlar diliyor, kutsal mesleklerinde sağlıklı, mutlu, başarılı uzun yıllar diliyorum.”dedi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık