Ana Sayfa Gündem Eczacıya bıçaklı saldırıya ADEO’dan tepki

Eczacıya bıçaklı saldırıya ADEO’dan tepki

Seyhan İlçesinde bulunan Eczaneye koşullara uygun olmayan reçete ,rapor ile ilaç sağlamak isteyen kişinin bıçaklı saldırısına ADEO’ndan tepki geldi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2021 Perşembe 13:33
Eczacıya bıçaklı saldırıya ADEO’dan tepki

Adana İli Seyhan İlçesinde bulunan Şahin Eczanesi’nden koşullara uygun olmayan reçete ,rapor ile ilaç sağlamak isteyen kişinin bıçaklı saldırısına Adana Eczacı Odası ‘ADEO)’ndan tepki geldi.

Adana Eczacı Odası Yönetim Kurulu adına bıçaklı saldırıya ilişkin açıklama yapan ADEO Başkanı Ö. Mürsel Yalbuzdağ, şunları söyledi:

“Biz eczacılar eczanelerimizde halk sağlığı adına hizmet veren kurumlarız. Hastaların sağlığına kavuşması için çalışanlarımızla birlikte işlerimizi titizlikle yapıyoruz. Zaman zaman haksız talepte bulunan vatandaşlar istedikleri olmayınca sözlü ve fiziksel saldırılarda bulunuyor. Eczanelerimize zarar veriyor. Bizlerin ve çalışanlarımızın canlarına kastediyorlar. Şahin Eczanesi’nden şartları uygun olmayan reçete ve rapor ile ilaç temin etmek isteyen şahıs, ilaçları alamayınca eczacı ve eczane çalışanlarını tehdit ederek kesici/delici alet ile saldırmıştır. Etraftan gelen insanların müdahalesi sonucu bıçaklı saldırgan kaçarak kayıplara karışmıştır. Çalışanların şikayeti sonucu güvenlik kameralarını izleyen polis kaçan şahsı yakalamak için çalışma başlatmıştır. Biz Eczacı Odası olarak meslektaşımıza ve eczane çalışanlarımıza geçmiş olsun diyor, saldırıyı kınıyor, failin yakalanarak cezalandırılmasını ve sağlıkta şiddetin bir an önce son bulmasını istiyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık