Ana Sayfa Gündem Eğitim-İş: “Ampul patlamış, rüşvet kanalı çatlamıştır”

Eğitim-İş: “Ampul patlamış, rüşvet kanalı çatlamıştır”

Eğitim-İş Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, bakan çocuklarının da adının karıştığı yolsuzluk iddialarını değerlendirerek, “Ampul patlamış, rüşvet kanalı çatlamıştır” dedi.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2013 Pazartesi 12:32
Eğitim-İş: “Ampul patlamış, rüşvet kanalı çatlamıştır”

Eğitim-İş Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, 17 Aralık’ta gerçekleştirilen operasyonun ardından yolsuzlukların ve devlet içindeki tüm kirli ilişkilerin teker teker ortaya döküldüğünü belirterek, “Başbakan nafile bir çabayla yolsuzlukların üzerini örterek soruşturmanın kendisine ulaşmasını engellemeye çalışmaktadır” dedi.

“CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK ARSIZLIĞI”

Kayadan yaptığı yazılı açıklamada, 17 Aralık’ta gerçekleştirilen ve bakan çocuklarının da adının karıştığı yolsuzluk iddialarını değerlendirdi. Yaşanan süreci “vahim” olarak nitelendiren Kayadan, yaşananların yalnızca Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet iddiası olarak değerlendirilemeyeceğini savundu. Kayadan, “Yaşananlar aynı zamanda Cumhuriyet tarihinin en büyük aymazlık, en büyük yüzsüzlük, en büyük arsızlık olayı olarak ta değerlendirmemiz gerekir. Halkımızın da anladığı gibi, kimi rüşvetçiler ve hırsızlar evlatlarını dahi inkar eder duruma gelmişlerdir. Artık iktidar mensuplarının kendi yandaşlarına özerk ışık yayan ampulü patlamıştır. İktidarda kalmak adına beslendikleri rüşvet ve hırsızlık kanalıda çatlamıştır” ” diye konuştu.

“HÜKÜMET DERHAL İSTİFA ETMELİ”

Hükümetin derhal istifa etmesi gerektiğini ifade eden Eğitim İş Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, istifanın hem ülke ve hem de iktidar mensuplarının yararına olacağını belirtti. “Adalete yardımcı olursak, adalet er ya da geç bize yardımcı olacaktır” diyen Kayadan,

Bakanlık görevinden ve milletvekilliğinden istifa eden Erdoğan Bayraktar’ın canlı yayında söylediği sözlerine gönderme yaparak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kendi Bakanının da itiraf ettiği gibi yaşanan yolsuzlukların baş sorumlusu olan Başbakan kendini kurtarmaya çalışmaktadır. Ancak Başbakan bilmelidir ki, artık geri dönüş yoktur. Ne bakanların istifası ne de kabine revizyonu yetmez, artık hükümet meşruluğunu yitirmiştir. Başbakan’ın derhal istifasını sunması kaçınılmaz olmuştur.  Sebebi ne olursa olsun, ortada çok büyük bir pisliğin olduğuna en küçük kuşku yoktur.”

“SUÇÜSTÜ YAKALANMANIN TELAŞI”

Garip - gurebanın, tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunma iddiasında olan AKP iktidarının ortaya çıkan rüşvet, talan ve yolsuzlukların altında kaldığını ileri süren Kayadan, “Operasyonların başladığı gün, operasyonları yürüten emniyet görevlilerinin görevden alınması, bunun yurt geneline yayılması, çıkarılan Adli Kolluk Yönetmeliği ile yargının adeta yürütmenin emrine sokulması ve böylece savcıların görevini yapamaz hale getirilmeye çalışılması, suçüstü yakalanmanın telaşıdır. Soruşturmayı yürüten savcı ve emniyet mensuplarına operasyon düzenleyerek olayın üzerini örtmeye çalışmak, Başbakan’ı ve AKP’yi çok daha karanlık bir aşamaya taşıyacak, soruşturmanın kendilerine ulaşmasını engelleyemeyecektir” şeklinde konuştu.

“YOLSUZLUK BATAĞININ İÇERİSİNDE BOĞULACAKLAR”

Başbakan ve çevresinin ortaya çıkan yolsuzluk skandalının içinde olduğuna inandıklarını ifade eden Kayadan, “Başbakan ve çevresi, oluşturdukları bu yolsuzluk bataklığının içerisinde boğulacaktır. Bu gelişmeler karşısında emekçilerden yana olan güçlerin ‘Cemaat-AKP kavgası’ deyip sessiz kalması doğru bir tavır olmayacaktır. Yerel seçim sürecine girdiğimiz bu dönemde emekçilerden yana tüm demokrasi güçlerini, halkımızı Cemaat-AKP ikileminden kurtaracak bir iktidar alternatifi yaratmak gibi tarihsel bir görev ve sorumluluk beklemektedir” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasat geldi ama hala fiyat yok

Hasat geldi ama hala fiyat yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık