Ana Sayfa Gündem Elektrik kesintilerine karşı denetim çağrısı

Elektrik kesintilerine karşı denetim çağrısı

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya; Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay’da sık sık yapılan elektrik kesintileri yüzünden ciddi sıkıntılar yaşandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2016 Cuma 04:53
Elektrik kesintilerine karşı denetim çağrısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili, Meclis Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu (KİT) Üyesi Prof. Dr. Mevlüt Karakaya; Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay’da sık sık yapılan elektrik kesintileri yüzünden ciddi sıkıntılar yaşandığını söyledi.

ADANA, OSMANİYE, MERSİN, HATAY…

Meclis KİT Komisyonu’nda Elektrik Üretim A.Ş ile ilgili kurum yetkililerinin de hazır bulunduğu oturumda söz alan Mevlüt Karakaya, özelde Adana, genelde Çukurova bölgesinde yaşanan elektrik kesintilerini ve bununla ilgili halkın şikayetlerini anlattı. Karakaya, “Adana’da sık sık elektrik kesintileri yaşanıyor. Sadece Adana’da da değil; Osmaniye, Mersin, Hatay, bu bölgelerde ciddi, büyük sorunlar var. Bu kesintilerin bir kısmı önceden duyuruluyor ama duyurulmayanlar bir hayli fazla. Ciddi şekilde şikâyetlere ve sıkıntılara neden oluyor” dedi.

“NE KADAR VAHİM BİR DURUM!”

Bazen aynı gün içinde önceden duyurulan 100’e yakın noktadaki kesintilere dikkat çeken ve “Ne kadar vahim bir durum” diyen Karakaya, “Arzu ediyorsanız bunun listesini de verebilirim. Bu konuda Adana gerçekten çok ciddi sıkıntı içerisinde.

Değerli arkadaşlar, bu kesintiler sadece konutları etkilemiyor; tüm eğitim kurumlarında, sağlık kurumlarında ve diğer kurumlarda, yerel yönetimlerde de bu kesintileri yoğun bir şekilde görüyoruz. Kurumların şu anda adına girmiyorum, herhâlde tek tek söylememe gerek yok. İstiyorsanız onun da listesi burada.” diye konuştu.

DEVLET, DENETİM GÖREVİNİ YAPMALI

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili, Meclis Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu (KİT) Üyesi Prof. Dr. Mevlüt Karakaya; “Elektrik üretimini özelleştirmiş olabiliriz fakat devletimizin üstüne düşen denetim görevini de yapması gerekiyor.” uyarısında bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık