Ana Sayfa Gündem Emeklileri elektrik faturaları çıldırtıyor

Emeklileri elektrik faturaları çıldırtıyor

Adana’da elektrik dağıtımını üstlenen Toroslar AŞ’nin abonelere gönderdiği elektrik faturalarının 2-3 aylık birden gelmesi, bunun sonucunda KDV oranın yüksek olması ve bazı giderlerle şişirilen faturalara emekliler isyan ediyor. Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi Hüseyin İyiyürek, “Toroslar A.Ş.’yi bu uygulamalarından dolayı kınıyoruz. Üyelerimizin bütçesini düşünerek daha uygun koşullarda elektrik verecek firma arayışındayız” dedi.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2015 Çarşamba 01:04
Emeklileri elektrik faturaları çıldırtıyor

Adana’da elektrik işletmesini üstlenen Toroslar AŞ’nin abonelere gönderdiği faturaların çeşitli nedenlerden dolayı kabarık gelmesi emeklileri isyan ettirdi. Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi Hüseyin İyiyürek, Toroslar A.Ş.’yi uygulamalarından dolayı kınadıklarını söyledi.

Elektrik faturalarının sürekli gecikmeli ve 2-3 aylık dönemler halinde gelmesinin rahatsızlığını yaşadıklarını belirten Başkan İyiyürek, bu uygulamalardan dolayı abonelerinin maddi kayıplara uğradığını ifade etti.

Ekonomik dar boğazda yaşam savaşı veren emeklilerin, elektrik faturalarındaki acayip uygulamalardan kaynaklanan parasal kayıplarının telafi edilemediğini ve bundan dolayı da emekli ailesinin bütçesindeki deliğin daha da büyüdüğüne dikkat çeken Başkan İyiyürek, şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda Adana Elektrik İşletmesi Toroslar A. Ş. tarafından işletilmektedir. Ancak faturaların devamlı gecikmeli gelmesi, geldiği tarihin değişkenlik göstermesi, 2 veya 3 aylık faturaların gelmesi faturalarda  gecikme faizi kayıp kaçak bedeli sayaç okuma bedeli gibi işletmenin asli görevi olan kalemlerin bedelleri de  bizlerden alınmaktadır. Süresi içerisinde gelen normal faturalarda KDV  oranı da az iken, şimdi şişirilmiş faturalardan dolayı KDV çok gelmekte,  normal kullanım 22 TL iken 24 TL ye çıkarılması da  bizleri iyice çileden çıkarmıştır. Türkiye Emekliler Derneği  Adana Şubesi olarak Toroslar A.Ş.’yi fakir fukarayı mağdur etmesinden dolayı kınıyoruz.

Evlerin ve cadde lambaları devamlı arıza vermekte, sokak lambaları gündüz de yanmaktadır. Her mahallede arıza kesintileri yaşanmakta bundan dolayı da yaşanır halimiz kalmamaktadır. Ani elektrik kesintilerinden dolayı elektrikli aletler maalesef arıza vermektedir. Üyelerimizin ve tüm emekli dul kardeşlerimizin menfaatini korumak açısından daha ucuz elektrik sağlayan firmalarla görüşmelerimiz sürmektedir. Ayrıca indirimli faturalar temin etmek için verdiğimiz çabaları aralıksız sürdürüyoruz. Emeklilerin evine yapılacak kolaylık bizleri mutlu edecektir.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık