Ana Sayfa Eğitim En büyük ekonomik güç bilgidir...

En büyük ekonomik güç bilgidir...

Covid-19 salgını sürecinde uzaktan eğitim olanağı bulunmayan gençler için taziye evlerinin bir bölümünü bilgi evlerine dönüştüren Seyhan Belediyesi’nin Bilgi Evi sayısı Gezici Bilgi Eviyle birlikte dokuza ulaştı.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2021 Çarşamba 14:41
En büyük ekonomik güç bilgidir...

Adana- Covid-19 salgını sürecinde uzaktan eğitim olanağı bulunmayan gençler için taziye evlerinin bir bölümünü bilgi evlerine dönüştüren Seyhan Belediyesi’nin Bilgi Evi sayısı Gezici Bilgi Eviyle birlikte dokuza ulaştı. Yüz yüze eğitime geçişin ardından, Bilgi Evlerinin hizmet anlayışı da gençlerin güncel ihtiyaçlarına ve günün koşullarına uygun olarak yeniden yapılandırılarak belediyenin diğer hizmetleriyle bütünleştirildi.

Ayrıca ücretsiz olarak sunulan çay, kahve, atıştırmalık ve çorba ikramlarıyla gençlerin ve çocukların sağlıklı beslenmelerine de destek veriliyor. Bilgi Evlerine devam eden çocuklar ve gençler bir yandan Spor Müdürlüğü bünyesindeki Spor Okulları’ndaki kurslardan yararlanırken; bir yandan da tiyatro, sinema, kültür ve doğa gezilerine, seminerlere, koro, drama, halk oyunları çalışmalarına katılabiliyorlar. Yetenekli gençler ise İnovasyon Merkezi’ne yönlendiriliyor. Burada dijital teknoloji olanaklarından yararlanan gençlerin, düzenlenen kurslarla becerilerinin geliştirilerek üretime dönüştürülmesine aracılık yapılıyor. Seyhan’ın eski köylerindeki okulları ziyaret eden Gezici Bilgi Evi ile okuma etkinlikleri düzenleniyor, katılımcı öğrencilere de kitap armağan ediliyor.

Covid-19 salgını sonrasında dünyanın yeniden şekilleneceğini belirten Başkan Akif Kemal Akay, en büyük ekonomik gücün bilgi olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

“Seyhan Belediyesi olarak gençlerimizin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarını, donanımlı, birikimli bireyler haline gelmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bilgi Evlerimizde gençlerimiz ders çalışıp sınavlara hazırlanma olanağı bulurken bilgiye nasıl erişeceklerini de öğreniyorlar. Bir diğer amacımız da gençlerimize düşünmeyi öğretecek bir sistemi yaşama geçirmek. Z kuşağı olarak adlandırdığımız gençlerimiz teknolojiyi çok iyi kullanıyor. Gençlerimizin bu yeteneklerini üretime de dönüştürmek istiyoruz. Bilgi Evlerimize gelen yetenekli gençlerimizi İnovasyon Merkezi’mizdeki faaliyetlere yönlendiriyoruz. Burada daha fazla dijital teknolojik olanaklarla buluşuyorlar. Gençlerimizi doğru yönlendirip, fikri, irfanı ve vicdanı hür nesiller yetiştirerek geleceğe yatırım yapıyoruz.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KYK kredileri karşılıksız verilmeli

KYK kredileri karşılıksız verilmeli

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık