Ana Sayfa Gündem Endüstri Mühendisliği öğrencileri buluşuyor

Endüstri Mühendisliği öğrencileri buluşuyor

Otantik Liderlik ve Duygusal Zekâ konularının işlendiği 47. TEMÖB, 6 -9 Şubat 2019 tarihleri arasında yurt içinden farklı üniversitelerden gelen öğrencilerle ile Çukurova Üniversitesinde gerçekleştirilecek

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2019 Salı 01:20
Endüstri Mühendisliği öğrencileri buluşuyor

6-9 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan, şimdiye kadar onlarca üniversitede  düzenlenmiş ve bu yıl  47. si düzenlenen, Türkiye’nin en büyük endüstri mühendisliği öğrenci etkinliği olan Türkiye Endüstri Mühendisliği Öğrenci buluşmaları bu yıl Otantik Liderlik ve Duygusal Zeka ana temasıyla ÇÜEMÖT(Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrenci Topluluğu) tarafından Çukurova Üniversitesinde gerçekleşecek.

ÇÜEMÖT NEDİR?

2002 Yılında Çukurova Üniversitesi  Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden  Doç. Dr. H Oya Yüregir tarafından bölümdeki ilgili öğrencilerle birlikte kurulan ÇÜEMÖT, Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği  Öğrencileri Topluluğu´nun kısaltılmasıyla adını bulmuştur.

Paylaşımcılık ve yenilikçilik ilkeleri doğrultusunda, geliştirme ve iyileştirme odaklı çalışa EMÖT endüstri mühendislerinin de sürekli kullandığı iş geliştirme tekniklerini birebir uygulamaktadır. Türkiye´deki tüm endüstri mühendisliği toplulukları tarafından tanınan ÇÜEMÖT, endüstri mühendisliği öğrencilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunacak çalışmalar yapmaktadır.

 

TEMÖB NEDİR?

Türkiye´ de endüstri mühendisliği olan her üniversitenin lisans ve lisansüstü öğrencilerinin belirli bir tüzük uyarınca  bir araya gelerek; birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunmalarını, sosyal çevrelerini genişletmelerini, her TEMÖB´ de seçilecek konuya göre öğrencilerin alanlarında yeni bilgiler öğrenmelerini amaçlamaktadır. Katılım ve içerik açısından Türkiye´nin en büyük endüstri mühendisliği  öğrenci organizasyonu olarak kabul edilen Türkiye Endüstri Mühendisliği Öğrencileri Buluşması, kısa adıyla TEMÖB, tamamen öğrenci tabanlı olup seminer, konferans, bilgi alışverişi ve network kurma amaçlıdır. 1996 yılından beri düzenlenmekte olup, Türkiye Cumhuriyeti´nde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nde Endüstri Mühendisliği eğitimi veren farklı üniversitelerin öğrencilerini ortak bir platformda bir araya getirerek;

Endüstri Mühendisliği alanında bilgi alışverişinde bulunmalarını,

Endüstriyel sorunlara grup bakış açısı ve yaklaşımıyla çözümler öne sürmelerini,

Üniversite - iş dünyası işbirliğini sağlamayı,

Seminer, teknik gezi, atölye çalışması gibi çeşitli aktivitelerle kapsamlı bir şekilde bilgi edinmelerini sağlamayı,

Geleceğin Endüstri Mühendisleri olarak Türkiye ve dünyadaki güncel gelişmeleri yakından izleyebilmelerini sağlamayı,

Aralarındaki arkadaşlık bağını kuvvetlendirmeyi amaç edinmiş, tamamıyla öğrenciler tarafından düzenlenen Türkiye´nin ilk ve en büyük buluşmalar zinciridir.

Bu buluşmalar sırasında, akademik dünyanın ve iş dünyasının alanlarında en başarılı isimleri, katılımcı öğrencilerle söz konusu TEMÖB için belirlenmiş konuyla ilgili değerli bilgilerini paylaşmaktadırlar. Sponsorlukları Türkiye´nin en önde gelen kuruluşları tarafından yapılan TEMÖB sayesinde, firmalar ev sahibi üniversiteleri daha yakından tanıma imkânı bulmaktadırlar.

Şubat ve Eylül aylarında olmak üzere yılda iki kere düzenlenen TEMÖB´e her seferinde farklı bir üniversitenin endüstri mühendisliği bölümü öğrencileri ev sahipliği yapar.

Otantik Liderlik ve Duygusal Zeka konularının işlendiği 47. TEMÖB 6 -9 Şubat 2019 tarihleri arasında yurt içinden farklı üniversitelerden gelen  öğrencilerle ile  Çukurova Üniversitesinde gerçekleştirilecektir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP’den koronavirüs salgınıyla mücadele önerileri

CHP’den koronavirüs salgınıyla mücadele önerileri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık